Türk futbolunun en büyük sorunu .


Çağa ayak uyduramayan , Avrupa’da rezil rüsva olan , taktiksel açıdan dayak yiyen ve buna rağmen iş bulabilen demode kişilerden oluşmakta .

Üstelik diğer meslektaşlarına göre çok daha fazla para alırlar , medyada lobileri çok kuvvetlidir ve asla eleştirilmezler .

Çok nadir olsa da Azıcık bir eleştiri alınca eleştirenleri futbolu bilmemekle suçlayıp üst perdeden konuşurlar .

Bu klik türk futbolundan temizlenmeden başarı hayal .

(bkz:Şenol güneş)
(bkz:Fatih terim)
(bkz:Aykut kocaman)
(bkz:Hikmet karaman)
(bkz:Tolunay kafkas)
(bkz:Abdullah avcı)
(bkz:Hamza hamzaoğlu)
Ligi bildigi icin her 3-5 senede bir turkiye'yi turlayan td tipi.

Turk kuluplerinin cogu, yabanci veya yerli de olsa potansiyeli yuksek bir teknik direktore cikip sans vermiyor. Sonrasinda ise yillar icinde adim adim dusuyorlar. Planlama nedir, gelecege yatirim nedir hicbir fikirleri yok. Hep gunluk anlayis.
Avrupa şampiyonası izleyince Türkiye Ligi'nde neden yabancı teknik direktör istenmediğini de bir kere daha anladım. Adamlar futbol oynuyor, bizde futbol oynanmasına izin verilmiyor. Istenmiyor da. Kavga gürültü olsun, lobi olsun, maç sonunda hakem konuşulsun, kulüpten muhabire haber ucurulsun falan. Bu sebeple yerli TD propagandası yapılıyor.

Biz dışında her takımın ( ki bizim başımızda da en iyi yerli hoca var ) bir taktiği var-vardı. Hücum ve savunma organizasyonları görüyorum. Yazık bize.