geleneksel bir türk sporu. pehlivanlar birbirlerini yağlayıp güreşirler. tutması ve devirmesi zordur çünkü vıcık vıcık kaygan olurlar. bu yüzden tamamen güce dayalıdır. bu spordaki tek sıkıntı yurtdışında bu sporla ağır t.ş.k geçilmesidir. çünkü pehlivanlar resmen rakibinin kıspet adı verilen pantolonunun içine ellerini daldırır apış arasını falan tutar, t.ş.kları avuçlar uzun uzun. sert ve haşin erkeklerden hoşlanan gayler ise bayılır bu sporu izlemeye. bence kispetin içine el sokmak yasaklanmalı.

görsel

görsel

görsel
An itibarı ile yazlığımın önünde yapılıp kafamı belleyen ilginç etkinlik. Hayatımda böyle garip birşey görmedim. 2 ton heteroseksüel olduğu düşünülen herif önce birbirlerini yağladılar sonra mevlit, mehter, kuran, dombra eşliğinde birbirlerine akla hayala sığmayacak eylemlerde bulunuyorlar.

Memlekette bu denli büyük facialar yaşanırken vakti miydi bunun? Oysa Suudi kralının ölümü bile milli yas ilan edilmiş, bayrakları yarıya çekmiştik.

Neyse, bu ilginç etkinliğe geri dönersek Aslında bu işi dünyaya daha doğru pazarlarsak lgbt haftasında iyi turist çekebilir.
Dmax'te az evvel elmalı güreşini canlı izledim ve aklımda o müthiş söz belirdi, G.T kıspetten çıkınca y...ak Bağdat'tan gelirmiş diye.

T: bir spor.