angola asıllı portekizli orta saha oyuncusu. aslında, orta saha operasyonlarından sorumlu devlet bakanı demek daha iyi anlatır onu. 92 doğumlu, sporting altyapılı, son 4 sezonu real betis ile la liga'da geçirmiş, piyasası 15 m euro seviyelerinde uzun boyu, uzun bacakları, tekniği, dengesi, gücü, direnci ve profesyonelliğiyle örnek teşkil eden bir futbolcu. portekiz ve ispanya kaynaklı transfer haberlerine bakılırsa, jorge jesus beraberinde onu da getiriyor. eğer ki bu haber doğruysa ve transfer gerçekleşirse mister jesus'a bir kelime daha laf etmem.

medyadaki yorumlar carvalho'nun savunmanın önünde tek ön libero oynatılacağı şeklinde olacaktır; lakin, ben bu hamleyle jesus'un 4231 oynamak isteyeceğini düşünüyorum; zira, carvalho - crespo göbeği bu ligi çözmek için gerekli orta saha tandemidir. bundan sonrası, bitiriciliği yüksek bir tek santrafor transferi ve min-jae'nin kalması için ikna turlarından ibaret olur.
Tansferine sıcak bakmadığım, crespo'nun ayrılığına yorumladığım futbolcu. Jesus, çapasız oynamaz diye daha evvel yazmıştım. Çapa ile de crespo oynamaz. Umarım yanılıyorumdur.
Manyak topçu tam ciğersiz ön libero. Crespo'yu sağlam bonservisle satarsak yerine çekmek iyi olur zaten sözleşme bitimine 1 yıl kalmış.

Normalde gelmeyecekse de jesus faktörüyle gelir.
sporting lizbon döneminde sürekli epl için adı transfer haberlerine konuk olan bir futbolcuydu. sonrasında yolu real betis'e düştü. kariyerinde neden epl yapamadı, ismi büyük kulüpler ile anılan bir oyuncuyken neden betis'e gitti bilmiyorum.
Gustavo'dan ( yaş dışında) pek de farklı bir oyuncu değil. Topu en yakındaki oyuncuya verip pek de rakip ceza sahasını zorlayan bir oyuncu değil. Ileride skoru değiştirecek oyuncularınız varsa, zajc gibi sürpriz skorerlere muhtaç değilseniz, ileride oynayan oyuncuların yükünü böyle oyunculara bırakmak mantıklı.

bizim ihtiyacımız var orası kesin ancak gustavo'ya sövülen bir kulüpte gelirse nasıl olur bilemiyorum.
Dün gece cl'de şampiyon olan r. Madrid de bu pozisyonda casemiro'yu oynatıyor, kimse de ne işi var bu çapanın takımda işi demiyor ancak biz m.topal/Souza ikilisinden nasıl illallah ettiysek, o tarz bir oyuncuya tahammül edemiyoruz ister istemez...

Oyuncu kötüdür, gelmesin demiyorum elbette, ancak bence bize topun hızını arttıracak oyuncular lazım. Daha çok zajc tipinde ama daha kalitelisi olsa keşke diyorum.
Fakat Jesus gelecekse ve o istiyor ise bir bildiği vardır elbette.
Gustavo ile aynı mevki ama gustavo gibi el freni mi ? O önemli bizim için. Eğer bu transfer gerçekleşirse gustavoya elveda diyebiliriz.
Çok sağlam oyuncu uefa ve tr liginde iş yapacağını düşünüyorum amma ve lakin; bize gelmesi durumunda son bonservis ödeyen takım biz olacağız büyük ihtimalle ve yaşından dolayı bir gustavo mevzusu yaşamamız daha çok olası.

Kendisini yüksek maaşla almak yerine vinicious souza gibi yüksek bonservisli düşük maaşlı bir seçime doğru yönelmeliyiz.
Ancak crespo'nun kramponlarını taşıyabilecek futbolcu. Kendisi betis'de oynuyor, crespo'yu atletico, villereal istiyor... Tabii elma ile armutu kıyaslıyoruz fakat Bence yine de elma daha lezzetli bir meyve(*). Jorge jesus ile ilgili kafamdaki tek soru işareti orta saha tandemini bozup bozmayacağıydı. Hala daha bozmayacağını ümit ediyorum.