Porto takiminda oynayan 28 yasindaki kamerunlu santrafor.

"Porto’yla anlaşmaya varan Aboubakar, İstanbul’a geliyor..
Sağlık kontrolünden geçecek Aboubakar, sağlam raporu alırsa, Beşiktaş’a imza atacak." (via:trt spor)

Porto ile sorunlarini cozen aboubakar muhtemelen bjk'de diyebiliriz, buyuk takimlardan yalnizca bizim forvetimiz yok suan.
tam olarak son 2 senedir 294 dakika forma giymiş oyuncu. yaklaşık 3 maça denk geliyor. 2 sene önce yaşadığı çapraz bağ sakatlığından sonra toparlayamadı. takımı da formunu geri kazanması için hiçbir şey yapmadı. ha keza toparlasa zaten kendisi porto'nun beklentisi olduğu oyuncu havuzundaydı. çoktan 20m euroya göndermişti bir yerlere.

beşikaş sağlamken sadece 1 yıl kiralamak için 2.5m euro ödediği oyuncuyu, şimdi bonservisi ile bedava alacak belki de. ilk 11'e girmesi bile aylar sürecek. transferin ilk günü ilk dakikası alabilecekken, beşiktaş'ın taraftar baskısı sebebiyle çaresiz kalıp son dakika yana yakıla getirdiği sakat futbolcu.
Beşiktaş muhabirlerine göre son tercihlerden biriydi. Sergen’in çok mutlu olduğunu sanmıyorum. Beşiktaş’ın forvet hattı Aboubakar, larin, güven yalçın oldu. Ne kadar yeterli zamanla göreceğiz.
Son 3 senede 11 maça çıkmış. Zaten iyi olsaydı porto bırakmazdı. Kendine gelirse ceza sahasında gerçekten iyi golcü ve bitirici. Ama şimdi ne talisca ne de caner var. Bu kadro ile nasıl performans ortaya koyacağı muamma. Bu transfer beni ürkütmedi.
Forvet aldık transferi. Adamın iki dizi de bitik, transfer videosunda Yürürken bile sendeliyor. Penaltilarla beraber anca 10 gol atar.