bugünkü maç ile birlikte (bkz: 2 ocak 2020 olympiakos fenerbahçe maçı) eurolegue'in en skorer ismi olmayı başaran yaşan efsane.

fakat ben Diamandidis'i çok severdim. kendisinin hem stili, hem koç'la yakaladığı uyum ve yetenekleriyle avrupa'nın benim seyrettiğim en yetenekli ismiydi. ( bodiroga'yı en verimli döneminde seyretmedim )

fakat ardından gelen sakallı reyiz! de avrupa'da gerçekten çok fazla şeyi değiştirdi. hem hırsı, hem oyun bilgisi hem yetenekleri ile döneminin başka yıldızları olan teodosic, de colo, calathes ( birkaç yaş küçük de olsa ), llull, rodriguez gibi isimlerin arasında parladı. kendisine çok ciddi transfer teklifleri de gelse, oly'i bırakmadı. bayrak adam olmayı istedi. birkaç sene sonra basketbolu bıraktığında da forması emekli olacaktır.
Theo papaloukas, saras jasikevicius, dimitris diamantidis ve son olarak Vassilis spanoulis...

Euroleague tarihinin son 20 yilina damgasini vurmus bu 4 adam obra tedrisatindan gecti ve yunan ekolunu ayakta tutan 4 adam olarakta ün yaptilar (saras her ne kadar yunan olmasa da)

Kostas sloukas icin gencliginde bu serinin devami yakistirmalari yapilsa da istenen seviyede liderlige ulastigini en azindan ben goremiyorum. Evet cok yuksek kariyeri olan bir oyuncu ama yildizlar kulubune girebilmek baska bir seviye.

Boyle oyunculari kucuklugumde izleyebildigim icin sansliyim. Nice guzel oyunculari, iyi sporculari izlemek umuduyla, buyuk oyuncusun vassilis!