Cok yakinda gerceklesecegini dusundugum olay. Kuluplerin borclarinin daha da artmasi, taraftarlarin isteklerinin mevcut ekonomik sartlarla karsilanmasinin imkaninin olmamasi gibi nedenlerden dolayi turk kuluplerinin cok yakinda basta arap sirketler olmak uzere cesitli sirketlere satilacagini dusunuyorum. Umarim bu dedigim olmaz ama adim adim yaklasiyor yaklasmakta olan.
bankalar birligi anlasmasiyla kulüplere bunun mesajini veriyorlar zaten, araplar dünden razi kulüp satin almaya.
yabancı sermayenin Türkiye piyasasına giriş yapmasi mevcut koşullarda mümkün değil çünkü gerek ekonomik gerek hukuksal istikrarsızlık ve piyasadaki çifte standartlı kararlar yabancı sermayenin gerekli riskleri alarak girebileceği sağlıklı bir ortamı yok ediyor.

bunun medya kanadı ise içler acısı, türk futbolunun gelisebilmesinin önünde ki en büyük engel ise geleneksel medyadir. geleneksel medyanin artık sosyal medyanın arkasında kalmaya başladığını kör cahil bile görebilir. bunun neticesinde spektekuler manşetlerle, akıl almaz köhne ve örümcek kafalı tırnak içinde duayen yorumculariyla hergun türk futbolunda infial yaratmaya çalışıp bu kaotik ortamdan beslenerek beklenen sonun gelmesini yavaşlatıyorlar fakat küçük ve bencil beyinlerinin geniş perspektiften bakinca aslında içinde bulundukları sektörü çökerttiğini anlayacak kadar efektif çalışmadığı zaten ortada yani kendi batakliklarina türk futbolunuda cekerek onuda bitirmeye çalışıyorlar ki bitirdiler gibi çünkü taraftarlar son derece duyguların hakim olduğu bu futbol sektöründe onların kokuşmuş eylemlerine yangina körükle giderek ekmeklerine yağ sürüyorlar. türk futbolunun içinde bulunduğu durum tamamiyle 90lar ingilere futboluna benziyor fakat onlar bunu yenilikler yaparak çok iyi bir şekilde günümüze geldiler. Avrupa'nın 5 majör ligi surekli yenilikler yaparken ve bu yeniliklerle marka değerini yükseltirken türk futbolunda konuşulan konular yabancı kisitlamasiyla yerli oyuncu çıkarma. bunun ötesine gidemeyen ve her seferinde kendini tekrar eden saçma sapan kısır döngüye giren Türk futbolu gelisemez yakın tarihte Bulgaristan Macaristan Romanya ligine döner. demedi demeyin ve bunu unutmayın bu çarpık zihniyetle toplumun hiçbir alanında gelişim sağlanamaz sağlansa bile süreklilik saglanamaz. bu böyle geçer gider. bizler ise yakın tarihte Türk futbolundan tamamiyle soğur artık diğer asya Arap ülkeleri gibi yabancı klüpleri tutar onların başarılarıyla övünürüz.
--- alıntı ---

Ali Koç: "Bir taraftar olarak, tarihi olan büyük kulüplerin satılmasını istemem. Ama ekonomik gidişat, bunu mecbur kılabilir."
--- alıntı ---

#23109

daha önce de dediğim gibi kulüplerin satılma ihtimali bence yüksek. çünkü borçlar çok fazla. eğer doğruysa fenerbahçe'nin borcu 5 milyar tl'den fazla mesela. sanırım yavaş yavaş şirketleşmeye doğru gidiyoruz.