Efsane basketbolcu.

?1392 Maç
?26496 Sayı
?15091 Ribaund
?3020 Blok
? 5 NBA Şampiyonluğu
?3 NBA Finalleri MVP'liği
?2 NBA Normal Sezon MVP'liği
?10 NBA Yılın En İyi Beşi
?8 NBA En İyi Savunma Takımı
?NBA Yılın Çaylak Beşi
?NBA Yılın Çaylağı
⭐️15 NBA All-Star @bbobasket
kariyeri boyunca san antonio spurs'te oynayan, şimdilerde de spurs'te yardımcı antrenörlük yapan emekli basketbolcu. kobe ve garnett ile beraber 2020 basketball hall of fame'e seçilmiştir.
dün itibariyle 46 yaşına giren büyük efsane.

benim bu beyefendiyle aramda 10 ay var. o yüzden kariyerini daha ncaa yıllarından beri takip ederim. o zamanlar hbb diye şimdilerde olmayan bir kanal vardı ve kolej ligi maçlarını yayınlardı. wake forest maçlarını iple çekerdim. ilk zamanlarda takımın yıldızı daha sonraları tofaş forması da giyen randolph childress olmasına rağmen benim izlediğim oyuncu her zaman tim duncan olmuştu. 4 yıl kolej kariyerinden sonra hiç sürpriz olmayan bir sonuçla, san antonio spurs tarafından 1997 yılının 1 numaralı draftı olarak seçilmiştir.

sonraki 20 yıl ise tam bir peri masalı. 6 nba finali ve bunların 5 tanesinde kazanılan şampiyonluk. tabi yanında bir sürü kişisel başarı. işin en önemli yanı ise "en büyük benim", "kral benim" gibi kişisel egolarından arınmış, takımı tüm arkadaşlarıyla beraber yüceltmiş ve yükseltmiş olması.