20 nisanda yayınlanacak michael jordan anlatan netflix yapımı mini dizi/belgesel.
Fox Sports Radio sunucusu ve NBA analisti Colin Cowherd belgesel hakkında şu sözleri söyledi:
"LeBron, 17. yılında evinde oturacak ve bir hafta içinde tahmin edin ne başlıyor: Michael Jordan'ın 10 bölümlük belgeseli. 20 yaşındakiler Michael'ı oynarken hiç izlemediler. 30 yaşındakiler bile izleyemedi. Ben izledim ve bu yüzden Michael'ın gelmiş geçmiş en iyi oyuncu olduğunu söylüyorum. Ama bir sürü 20 yaşındaki çocuk sadece LeBron'u izlediler ve bu belgeseli izleyecek kişiler de onlar.
Ve tahmin edin ne olacak? Her talk show 'Ya, şimdiye kadarki en büyük olduğunu unutmuştum' gibi şeyler diyecek ve LeBron, hiper-rekabetçi bir atlet olarak evde oturarak bunu izleyecek. MJ belgeseli yayınlanmışken her gece 32 sayı atmak bir şey, izledikten sonra bir spor programı izlediğinde 'Hey, bu tartışma aptalca, MJ açıkça çok daha iyi' dendiğini izlemek başka bir şey. Kendisi 'Motivasyonum peşinde koştuğum hayalet, Chicago'da oynayan hayalet' demişti. Tahmin edin ne oluyor: O hayalet 10 bölümlük bir seriyle geri geliyor."
(bkz: spor temalı filmler ve diziler)

--- spoiler ---

10 bölümden oluşan #thelastdance'in her pazartesi 2 bölümü yayınlanıyor. beklemek bazılarına zor ama gecenin bir yarısı maçları izleyip okula uykusuz giden nesil için değil.

--- spoiler ---
@netflixturkiye
Tüm bölümleri yayınlandıktan sonra bir oturuşta izleyip bitireceğim dizi.

Netflix neden parça parça verme olayına girmiş anlamadım.
Edit : sağolsun uyardı. Yayın hakları sebebiyleymiş bu durum.