Aylardır konuşulan ama bir türlü malı raporları açıklamaya yanaşmayan tff'nin sadece büro harcamaları için 126 milyon tl harcaması sonucunda ortaya çıkan hortumlama hadisesi.

Sadece Şu harcamanın boyutunu açıklamak için küçük bir örnek vermek gerekirse 14 süper lig ekibine reva gösterilen harcama limitlerinden çok daha yüksek bir rakamdan bahsediyoruz.

Herhalde tff binasına 280 milyon top a4 kağıt, 500 milyar adet tükenmez kalem, 10 milyar ton mürekkep alınmadı. Birileri bu paraları çıtır çıtır yedi.

Peki ne oldu? Tff özerk bir yapı kağıt üzerinde de olsa. Kulüpler de birer üye. Mali denetleme gerektiğinde elleri kaldırın dediler elleri kaldırdılar. Alkışlayın dediler alkışlar tezahüratlar geldi. İbra edildi.

İbra edilince ne oldu, bu hortumlama işleri için başvuru yapmanın önüne geçildi. Tabi eğer sayıştay ben incelemek istiyorum dediğinde ibra edilip edilmemesi onemli oluyor mu bilmiyorum.

Fenerbahçe mali genel kurula, raporların son dakika duyurulması sebebiyle katılmamış kimler vardı bilmiyorum ama yeter sayı yoksa mahkemeye gider bu iş. Önce ibranın yanlış bir kararla alındığına ardından da bu harcamaları yapan şahıslar hakkında diyecegim de kahkaha atasım geliyor. Fjhshdhsjsjjsjs... Kimi kime şikayet edeceksin bu ülkede değil mi?