yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

tff’nin fenerbahçe’ye ödeyeceği tazminat3 temmuz sebebiyle şampiyonlar ligi'ne dönemin federasyon başkanı ve uefa'ya giden şikayetler sonucunda uefa'nın baskısı sebebiyle katılamamıştık.
orada almamız gereken katılım payı ve üstüne alabileceğimiz başarı primlerinin o dönem için 30-35 milyon euro olduğunu biliyoruz. o günden bu güne paranın değerinde de değişiklik olduğunu düşünürsek 50 milyon euro'ya yakın bir tazminat almamız gerekir.
3 temmuz yargılanmaları sonuçlanınca kulübümüzün bu yola gidip tazminat hakkını talep etmesi gerekir. fakat siyasi baskılar, ticari ilişkiler ve kamu baskısından ne yapılır, biz bir şeyler elde edebilir miyiz zaman gösterecek.
(bkz:not found)

maalesef ödenmeyecek tazminattır. henüz somut bir adım bile atılmadı konu ile ilgili.
tazminat muhabbetlerinden çok şu 3 temmuz soruşturmalarının bitmesini istiyorum bir an önce. sonra hakkımız olanı alabiliriz diye düşünüyorum. ama 40-45 milyon euro az para değil, tff bunu ödeyemez bence.

ayrıca sadece 1 şampiyonluk geliri mi bizim kaybettiğimiz? en az 4-5 kere şampiyonlar ligi'ne gidemedik. bunun da bir bedeli olmalı tabi ama maalesef olmayacak.

(bkz:süper lig 2010-2011 sezonu)

(bkz:süper lig 2013-2014 sezonu)