cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

teknik direktör olmadan transfer yapmak

 • süper challenge.


  her gün farklı bir transfer haberi çıkıyor fenerbahçe için. sosyal medyada caner-gökhan tartışmaları, novak tartışmaları filan dönüyor, ismi bizle anılan futbolcuların analizi yapılıyor. taraftarlar birbirine giriyor. sözlükte transferleri konuşuyoruz.


  ve bütün bunlar olmasına rağmen biri de çıkıp ''kardeş bu takımın teknik direktörü nerede, teknik direktöre sormadan neden transfer yapıyoruz, manyak mısınız siz birader'' demiyor.


  aloooooooooo... bu takımın teknik direktörü nerede? ne zaman gelecek teknik direktör? teknik ekibi neden teknik direktör olmadan oluşturuyoruz???????


  3 aydır aynı muhabbetler dönüyor basında. aykut-ersun tartışmaları, caner-gökhan tartışmaları, nenad-erol tartışmaları, basket bütçesi tartışmaları. başka bir halt olduğu yok. ilk defa farklı bir isim(*) çıktı işte kaç hafta sonra.


  yahu her şeyi geçtim, bu takımın daha bir vizyonu bile yok ya. ne yapacağız biz? seneye şampiyonluk mu kovalayacağız? gençleşip yapılanmaya mı gideceğiz ne yapacağız biz???


  lan şaka gibi ya ahahha bu gidişle teknik direktör kampa yetişmeyecek. kupayı filan geçiyorum bakın. xd(*) ...


  (bkz:Teknik direktörün hazırlık kampına yetişmesi)
  eğer gerçekten bir futbol aklı olsa çok da karşı çıkamayacağım olay.


  kızmayın bir okuyun, demek istediğim şöyle.


  fenerbahçe'nin yıllardan gelen bir sistemi vardır, mesela fenerbahçe 8-10 yıldır 4-3-3 ya da 4-4-2 oynuyor, her gelen teknik adam bu sistemi devam ettirmekle yükümlü, futbol şubemizdeki yöneticilerden altyapı antrenörlerine kadar sistem ve dizilm buna uygun gelişiyor. sportif direktör ve gözlem ekibi buna uygun hareket ediyor. işte o zaman teknik direktör olmadan da bir transfer hamlesi yapılır. hatta faydalı da olabilir. sevilla örneği, benfica örneği, barcelona örneği, dortmund örneği bunlar ilk aklıma gelenler.


  zaten oyuncu izleme işi teknik direktöre değil kulübün futbol şubesinin en tepesindeki akıl kimse ona bağlı olması gerekir. sadece transfer döneminden transfer dönemine değil sezon oynanırken hafta hafta raporlar gelmeli, şampiyon olurken de lige havlu atıldığında da a sınıfında z sınıfına kadar 1 maliyetten 40 maliyete kadar ( takımın bütçesine göre değişir ) isimler, listeler oluşturulur, her mevki için ayrı ayrı isimler belirlenir. potansiyelli gençler alınır, altyapıdan üste oyuncu taşınır, genç oyuncunun önüne 3 4 transfer yapılmaz önü kesilmesin diye... fakat dediğim gibi oturmuş takımlarda bu durum geçerlidir.


  bir de bize bakalım, sadece son 2 yılda 3 teknik adamı ( koeman da öyle da böyle çalıştı ) eskittik. 4.'sü yolda. ersun ile cocu bambaşka planların peşinde koştu. adı konuşulan bjelica, updullah hunter, erol bulut, hatta bir ara pellegrini farklı oyun planlarına inanan isimler. ( erol bulut ile updullah benzer sistemi tercih ettiği söylenebilir, çünkü birlikte çalıştılar )


  işte bizim problemimizin başında bu ne yapacağını bilememe durumu var. o yüzden de teknik direktör gelmeden yapılan bu transfer gelişmeleri sadece paramız yok, kimi alabiliyorsak alalım transferleri.  Hoca olmadan transfer yapıldığında hocalar genellikle transferler benden habersiz yapıldı kartını oynar. Bunun meali istifa etmiyorum ver tazminatımı yolla demektir.
  lacisozluk lacisozluk