süper lig'De yarışan takımların harcama sınırlarıdır. bu sınırların üstüne çıkıldığında kulüpler transfer yasağından puan silme cezasına kadar birçok yaptırımla karşı karşıya kalır.
-------------------
yağız sabuncuoğlu'nun haberine göre fenerbahçe, anlaştığı oyuncularla imzalamak için tff'nin kararını bekliyormuş. yani tff bize limiti bildirecek de biz de gidip anlaşma imzalayacağız.
neyse sıkıntı o değil. asıl sıkıntı şu;

(bkz: fenerbahçe'nin tbb ile anlaşmaya zorlanması)

eğer fenerbahçe, bankalar birliği ile anlaşma imzalamazsa limit bile vermeyebilirlermiş. çok kötü gerçekten. bu işe el atmak zorundayız. zorla imzalatacaklar amk anlaşmasını.
transfer dönemi başlayacak 2-3 haftaya tff sadece yabancı sayısını düşürmekle uğraşıyor. asıl ivedilikle çözülmesi gereken mevzu bu oysaki.

öte yandan yayıncı beinsports ücretleri düşürmeye yanaşıyor, üstüne pandemi süreci, öyle görünüyor ki gelecek sezonun da en azından ilk yarının ortasına kadar tribüne seyirci alınmayacak ... yani kulüplerin gelirleri mecburen düşecek. ama tff daha harcama limitlerine karar verecek, hesaplayacak da açıklayacak. türkün aklı son dakika çalışıyor işte.
Şöyle bir şey konuşuluyor bu harcamalar limitleri hakkında sattığınız miktarın 1/3'ü kadarını harcayabilirsinizdiye bir şey. Doğruluğunu teyit edemedim ama böyle bir söylenti var. Eğer bu gerçekse zaten önümüzdeki sezonu da kaybettik demektir.

Öte yandan yayıncı gelirleri düşürmek istiyor, yani gelir kaybı, pandemi sebebiyle tribünler boş kaldı, yani gelir kaybı, tribünler boş olduğu için reklam gelirleri azaldı yani gelir kaybı. Dolaylı ve doğrudan çok fazla gelir kaybı yaşandığı için neye göre bütçe verecekler merak ediyorum.