kendi adıma konuşacak olursam benim için tarihin en büyük hayal kırıklığıdır. 19-20 sezonunda bile bu kadar hayal kırıklığına uğramamıştım çünkü zaten kadromuzun kaliteli olmadığını biliyordum. ama yine de ümitliydim. ama 18-19 sezonu benim için başkadır.

bu sezon ali koç göreve gelmişti ve ben o kadar heyecanlıydım ki. birçok söz vermişti ve çoğunu da yerine getirmeye çalışıyordu. takımı gençleştirmeye çalıştırmıştı. yapılanmaya gitmiştik ama çok yanlış bir şekilde gitmiştik. bir kere adam gibi gözlemci ekibimiz yoktu. tüm transfer işlerini ligi gram bilmeyen damien comolli'ye vermiştik. birçok yanlış adım atılmıştı.
ilk haftalar pozitif bir futbol oynuyorduk. özellikle ilk 4 hafta bence yapılanmaya ve gençleşmeye giden bir takıma göre gayet iyi oynuyorduk. ama sonradan düşüşe geçtik, slimani'nin eşekliği de buna eklenince düşme hattına kadar geriledik. çok rezil bir sezondu. ne olursa olsun 6. bitirmeyi başarmıştık bu sezonu. tabi düşme hattı ile aramızda 9 puan vardı ama olsun.


tribünlerin doluluk oranını unutamıyorum. hele iç sahadaki beşiktaş maçı... ne tribün vardı o maçta be... üstelik o maça kadar 3 mağlubiyet almıştık yanlış hatırlamıyorsam. 5 maçta 1 galibiyet 3 mağlubiyet 1 beraberlik.

bundan sonraki sezonda aşırı kalitesiz kadromuzla uzun bir yolculuğa çıkacaktık, 19 hafta boyunca ümitlerimiz tavan yapacaktı. sonrasında ise acı bir şekilde yarıştan kopacak, trabzon deplasmanında alınan mağlubiyetle başlayan 7 maçlık bir kazanamama serisine imza atacak, gerek pandemi gerek başka sebeplerden dolayı en az 3 ay hocasız geçirecektik.
edit: 5 maçta 2 galibiyet 3 mağlubiyet almışız. aslında ilk 6 haftada çok saçma puan kayıpları yapmışız, zaten kırılgan bir camiayız. ilk başta mağlubiyetler alınca da düşme hattına kadar geriledik işte gayet normal.

bazen düşünüyorum aslında malatya-göztepe maçlarından 4, kayserispor maçından 3, beşiktaş maçından da 3 puan çıkarsaydık ne olurdu diye... çok güzel olurdu be. şampiyon olamazdık yine ama en azından daha üst sıralarda bitirip avrupa bileti alabilirdik. ve ayrıca yapılanmamız iyi giderdi ve sonraki senelerde daha iyi olabilirdik.

bazen dibi görmek gerekiyor üste çıkmak için. fenerbahçe 2 senedir dibi görüyor, artık üste çıkma zamanı. umarım...
ilk 6 hafta sonuçları: [img_summer px= 50 src=i.ibb.co/5rjp8m7/18-19-ilk-6-hafta.png]
sonraki 11 hafta sonuçları (devre arasına kadar olan kısım): [img_summer px= 50 src=i.ibb.co/rv1xPQj/18-19-6-17-haftalar-aras.png]
Kabus gibi bir sezondu yinede 2019-2020 kadar kötü değildi bence. Bir süre sonra "bu hafta yine mi yenildiniz aq adamları moduna girmişti herkes" biz bile kendimizle dalga geçiyorduk. Tabi bunda erkenden şampiyonluk şansımızın bitmesinin büyük etkisi var. O leş takım bir şekilde çekiliyordu çünkü tesellimiz vardı Önümüzdeki sezon her şey daha güzel olacak diye kendimizi avutuyorduk. Acısı ilk 1-2 aydı. En azından bu sezonki gibi yılın ortasına kadar umutlandırmadı.
Not: aynı zamanda galatasarayın rizede 33. Haftada alenen şampiyon yapıldığı sezondur. Haram şampiyonlukların en son alınanıdır.
(bkz:11 mayıs 2019 çaykur rizespor galatasaray maçı)