fenerbahçemizin 34 maçın 26'sında sahadan galip ayrılarak 84 golle 18. şampiyonluğuna ulaştığı sezondur.

Sezonun gol kralı; 28 golle Alex de souza

sezonun asit kralı; 17 asistle alex de souza olmuştur.
Koca bir sezonun özetini isteyenlerin sadece iki maça bakılması yeterli.
(bkz: 16 nisan 2011 fenerbahçe gaziantepspor maçı)
(bkz: 8 mayıs 2011 bucaspor trabzonspor maçı)
Trabzonspor tarihi boyunca hicbir sezon da 82 puan toplayamadı. Fenerbahçe ile şampiyonluk yarışındaki trabzonsporun anadolu takimi rakipleri fenerbahce sampiyon olmasın anadoludan trabzon olsun diye teker teker maça yatmışlardır. Ondan sonra utanmadan fenerbahçeye şike yaptı derler
O sezonun bir kaç derbi sonucunu paylaşayım
Evimizde 2-0 yendigimiz trabzon maçı
Deplasman da galatasarayı 2-1 yendiğimiz maç
İnönü de alexin yarim saatte hat trick yaptığı 2-4 lük maç
Bu maçlardan sonra fenerbahçeye şikeci demek acizliktir şerefsizliktir.
17'nizi üst üste koyup şampiyon olduğumuz sezondur. acı bir şekilde hem de; trabzon'a yatan anadolu takımlarını da eze eze, galatasaray'ı arenadaki ilk maçta da eze eze, beşiktaş'ı inönüde ağlata ağlata, 4'leyerek, acı bir şekilde eze eze, trabzon'u kadıköy'de eze eze, son dakikada çirkef gaziantepteli futbolcuları eze eze, buca deplasmanında 3-1'Den dönerek eze eze, kısacası hepinizi eze eze 27. şampiyonluğumuzu ilan ettiğimiz, sonraki sezon göğsümüzde gururla türk bayrağını taşıdığımız, fenerbahçe korkunuzdan ülkece seferber olup operasyon çektirdiğimiz, kısacası hepinizin başını eze eze şampiyon olduğumuz sezondur.

2010-2011 şampiyonu kanırta kanırta fenerbahçe'dir. kanırta kanırta hem de.
kupanın bir örneğine sahip olmak artık çok kolay.
karadenizli kardeşim hiç dert tasa yapma! kupa mı istiyorsun, vereceğim adrese hesap ve adres bilgilerini veriyorsun , 500 tl karşılğında 7 iş günü içerisinde kupa kapında.
artık üzüntüye, ağlamaya, yıpranmaya son.

fenerium
28 defa şampiyon olmuşuz bazılarının canlı şahidiyiz bazılarının anılarıyla büyümüşüz ama 2010/11 sezonunda aldığımız şampiyonluğun yeri çok ayrıdır. bir önceki sezon son maçta şampiyonluk bir trabzon maçı ile kaybedilmiş, yanlış anons, çıkan olaylar derken fenerbahçe camiası ağır bir travma yaşamıştır. yaralar sarılmış, sezon hazrılıklarına başlanmış, kulubün başına geçen sezon sportif direktör olan aykut kocaman getirilmiştir. ilk yarı lider trabzonspor'un tam 9 puan gerisinde olan takımımız ikinci yarı öyle bir kenetlenmiştir ki 17 maçın 16'sını kazanıp trabzonspor'un averaj ile önünde şampiyon olmuştur. o 16 maçta öyle maçlar vardır ki bir antep, buca... fenerbahçe 4 yıl sonra şampiyon olmuştur ama vatansız hainler tarafından önü kesilmeye çalışılmış üzerimize 3 temmuz kumpası kurulmuş, yönetim kurulumuz hapise girmiş, şampiyon takım dağılmış, fenerbahçe taraftarı şiddete maruz kalmıştır. işte 2010-11 şampiyonluğu böyle bir şampiyonluktur. şampiyon olmadan önce verilen mücadele de olduktan sonra verilen mücadele de şeref madalyamızdır.
Güiza'nın Buca'da attığı gol, Mert Günok'un Trabzon'da kurtardığı penaltı, Lugano'nun Karabük deplasmanında attığı gol, Gökhan Gönül'ün Antalya'da attığı aşırtma gol, Alex'in İnönü ve Sami Yen'deki golleri, Santos'un Antep'e attığı gol ve bir takımın kenetlenişi. 27.Türkiye şampiyonluğumuz.