yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

sözlük rehberi

sözlüğün üyelerine yol gösterecek, bir nevi fenerbahçe sözlük kullanım kılavuzu.

 

 

laci sözlük

  • fenerbahçe sözlük olarak öncelikli amacımız fenerbahçe’ye gönül vermiş kıymetli taraftarımızı aynı çatı altına toplamak ve kolay bir biçimde iletişim kurmasını sağlamak. birbirimizin duygularını, fikir ve düşüncelerini okumak, yazmak, anlamak..

laci sözlük daha öncesinde kurulmuş fenerbahçe sözlüklerden esinlenerek kurulmuş olup, mevcut düzende herhangi bir aktif fenerbahçe sözlüğün olmaması doğrultusunda kurulmuştur.

bilindiği üzere ülkemizde ilk açılan taraftar sözlüğü de fenerbahçe sözlük olmuştur. amacımız bizden öncekilerin geleneğini devam ettirmek ve sahip çıkmak. daha sağlam adımlarla..

nasıl yazar olabilirim?

  • sözlükte sağ üst köşeden kayıt ol seçeneğine tıklamanız, ardından gerekli formu doldurmanız yeterli. yazar alımları her zaman açık olmayabilir. sadece belirli dönemlerde açılan yazar alımlarını sosyal medyadan takip edebilirsiniz. eğer yazar herhangi bir dostunuz varsa yine dostunuz vasıtasıyla yazar olabilirsiniz. ilgili arkadaşınızın bizlere mail(info@lacisozluk.com) atması yeterli.
  • ayrıca fenerbahçe kart sahipleri, yani @fenerbahce.com.tr uzantılı mail adreslerine sahip taraftarımız dilediği zaman sözlüğe kayıt olma hakkına sahiptirler. yine bizlere @fenerbahce.com.tr uzantılı mail adresinden mail atmaları yeterlidir.

entry girerken dikkat edilmesi gereken hususlar

• bilindiği üzere sözlüğümüz taraftar sözlüğü formatlıdır. burdan yola çıkarak girilecek entrylerin/açılacak başlıkların fenerbahçe ve spor ile alakalı olmak zorundadır.

• Entry içeriği açıklayıcı bir tanım, bkz veya alıntı içermelidir.

Örneğin “Fenerbahçe futbol takımı” başlığına “bu sene şampiyon olacağız” şeklinde entry girmek yanlıştır!

• Alıntı yapılan durumlarda mutlaka kaynak belirtilmelidir.

Entryde herhangi bir haber sitesinden haber alınmışsa entry düzeni

—-haber—-

Haber içeriği

Kaynak :

—-haber—-

entry (yazılmak istenirse)

Şeklinde olmalıdır.

• Sık sık niteliksiz entry girenler süreli uzaklaştırma, devam etmesi durumunda hesap kapatılma cezası alırlar. Örneğin lionel messi başlığı altına “futbolcu.” Şeklinde entry girmek niteliksiz entrydir.

• entry içeriğinde  asla ve asla başka bir yazarı hedef alan, imalı bir şekilde yermeye çalışan sözler olmamalıdır. örneğin başlık altındaki başka entrylere atıflarda bulunabilirsiniz fakat karalama amacı güden entrylere yaptırımlar uygulanır.

• siyasi/dini görüşlerinizi/duygularınızı lütfen içinize gömün. fenerbahçe sözlük ’teki yazarların tek ortak paydası fenerbahçe’dir.

• entry yoluyla küfür-hakaret gibi söylemler, karşı tarafa saldırmak, hedef göstermek kesinlikle yasaktır!

• entry içerisinde rakipler için alaycı, aşağılayıcı lakaplar kullanmak yasaktır.

• entrylerde geçen yazılar/haberlerde var ise kaynak mutlaka belirtilmelidir.

• imla kurallarına dikkat etmelisiniz. tabiki sizden kusursuz bir entry beklemiyoruz ki bu okuduğunuz metinde dahi birçok imla hatasıyla karşılaşmış olabilirsiniz. sonunda noktalama işareti kullanılmayan entryler moderatörler tarafından silinmektedir. amacımız güzel dilimizi elimizden geldiğince özen göstererek kullanmak ve bu sayede dili korumak.

• ayrıca entry girmeye başlamadan önce sakin olmanızı tavsiye ederiz. Özellikle  maç başlıklarında heyecanla girilen bazı entryler maalesef göz kanatabiliyor. entryleri girdikten sonra gözden geçirmeyi unutmayın.

yukarıdaki hususlara uymayan entryler moderatörler tarafından 5 dakika içerisinde silinmekte olup, aynı şekilde hususlara uymadan entry giren yazarlar sözlükte süreli/süresiz uzaklaştırma veya hesap kapatılma cezası alacaktır.

başlık açarken dikkat edilecek hususlar

https://www.lacisozluk.com/entry?id=6593 ilgili entryde açık bir şekilde belirtilmiş. Başlık açan Tüm kullanıcıların söz konusu entryi okuduğu kabul edilir.bunlara ek olarak:

• açılacak başlık belirli bir tarihi içeriyorsa “23 nisan 1920 tbmm’nin açılması” örneğinde görüldüğü gibi bu şeklinde olmalıdır. “23 nisan 1920 tbmm açıldı” şeklinde olmamalı!

çaylakların dikkatine

yukarıda yer alan entry hususları okumuş olduğunuz kabul edilmiş olup girdiğiniz entryler hususlar üzerinden incelenmektedir. söz edilen entry sayısına ulaşmak için flood yapan, niteliksiz entry giren çaylaklar sözlükten uzaklaştırılacaktır.

en az 30 entry’i geçen çaylaklar yazar statüsüne geçmek için iletişim veya info@lacisozluk.com adresinden bizlere sözlükteki nickini göndermeleri yeterlidir. 48 saat içerisinde tarafınıza olumlu/olumsuz dönüş yapılacaktır.

moderatörler

sözlükteki işleyişi yönlendiren, entryleri silme, gerektiğinde düzenleme yetkisine sahip olan yetkili kullanıcılar. sözlük kurucularını ve güncel moderatörleri hakkımızda sayfasından takip edebilirsiniz.

bize ulaşın

fenerbahçe sözlük ile ilgili destek-şikayet gibi konuları info@lacisozluk.com‘dan bizlere iletebileceğinizi lütfen unutmayın.

lacisozluk lacisozluk