tff'nin az önce açıkladığı düzenleme.

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva'da bugün yaptığı toplantıda 'Ekim ayından itibaren' futbol müsabakalarının 'sınırlı sayıda seyirciyle oynanması' kararını vermiştir."
Okullarin acilmasina benzeyen karar. Muhtemelen virus azalmazsa iptal ederler bu karari.
Ya da aklima su ihtimal de geliyor. Maclari seyircili oynatma karari alarak okullara nispet mi yapiyorlar acaba? Malum, okullar acilmazsa ozel okullar da kar edemeyecek. Buyuk bir sektor egitim.
Ya da milletin kombine almasini saglayip sonra iptal da edebilirler. Bu da bir diger ihtimal.
Maalesef anormal bir ulkede yasadigimiz icin her turlu sonuc bekleniyor her an... komplo teorilerinin ustasi oluyoruz. Umarim hayirlara vesile olan bir karar olur diyelim.
kendi stadımızda maksimum 15.000 kişiye oynayacağız o zaman. aralıklı bir şekilde dağıtılırsa insanlar dipdibe olmaz. yalnız ne kadar uyacağız ki kurallara? millet birbirine sarılıp zıplayacak kesin. nasıl olacak bu iş aklım almıyor.
Ekim'den itibaren 4 büyük takımın stadyumlarına alabilecekleri maksimum taraftar miktarı..
14.350 - Fenerbahçe
15.667 - Galatasaray
12.356 - Beşiktaş
12.235 - Trabzonspor
Aha hahha komedi bir hadise.

Öncelikle seyircili olmasın bence, fakat ekonomik sebeplerle seyirci alınacak, peki. Sosyal mesafe yalanına hiçbir kimsenin uymayacağının da bilindiğini düşünüyorum.

O sebeple stadyumun tamamının açılması gerekmekte. 1/3 ya da 1/5 falan hikaye. O taraftar stadyuma gelirken aynı toplu taşımayı kullanacak, maç öncesinde aynı yerde yemek yicek, aynı yerlerden alışveriş yapacak ve maç sonu yine aynı şekilde evine dönecek. O sebeple sonra siz stadyumda aranızda 3 koltuk mesafeyi koyun demek düpedüz komedi. O yüzden ya tamamen açılmalı ya da hiç açılmaması gerekmekte.

Okulların açılmasının zor olduğu, üniversitelerin açılmama durumunun olduğu bir dönemde stadyum açılıyordu alayını serbest bıraksınlar.
Edit : he bir de maske takacakmış seyirci. Sadece Hahahhahahahaha....
Düğün olayına kısıtlama getirilmesi gibi anlam veremediğim olaylardan bir tanesi. Herkes alınabilecek duruma gelene kadar beklenilebilirdi. Taraftarsız olmuyor evet ama herkes için buna da katlanmak zorundayız.