yeni transferimiz olan alman pivot.
*****
"WNBA'in ve kadın basketbolunun gelecekteki en önemli yıldızlarından biri olarak gösterilen, bu sezon NCAA'den WNBA'e geçerken 2. sıradan draft edilen Alman vatandaşı uzun oyuncu Satou Sabally Fenerbahçe Öznur Kablo'da. Ailemize hoş geldin Satou Sabally."

fenerbahçe sk
bugün galatasaray karşısında ilk maçına çıkan wnba'in ve umarım ki fenerbahçemizin geleceği olan 22 yaşındaki basketbolcu. dinamik,hızlı, içeriye kolay penetre edebiliyor, şutu var. bazen bireysel kasıyor ama takıma alıştıkça düzelir herhalde. hayırlı olsun.
gambiyalı bir baba ve alman bir anneden 1998 nisanında new york'a düşen bir yağmur damlası. saf yetenek. inatçı, kararlı, delici, bitirici, lider ruhlu, gerçek bir savaşçı. ncaa'de oregon forması giyerken koçluğunu yapan ve onun gelişiminde büyük pay sahibi kelly graves, onun üç kıtaya yayılan köklerinin kıymetini bildiğinin altını çizerken kendisine muhammed ali'yi örnek aldığını, şimdiye kadar çalıştırdığı gençler arasında yaşına göre onun kadar kararlı ve olgun bir kız görmediğini söylüyor. onun hakkında yazmak için özellikle g.saray maçını bekledim; sadece attığı 21 sayıyla değil, sahaya koyduğu direnç ve özveriyle de takımı oyunda tuttu ve galibiyette büyük rol oynadı. yolu açık olsun. çubukluyla başarıdan başarıya koşsun.
anatomisine hayran olduğum kadın basketbolcu. kollar bacaklar muntazam ve orantılı. üst bacakları süper. amazon kadını gibi. dünyaya atlet olmaya gelmiş. gladyatör gibi maşallah.

entry amacını aştı galiba ama süper vücut n'apim (*)
Sezon sonu bitecek olan sözleşmesi 2 yıl uzatılan uzun forvet. Muazzam fiziği, fiziğine rağmen çabukluğu, atletizmi ve oyun zekası ile birkaç sene sonra süperstar sınıfına girmesi işten bile değil. Müslüman oluşu ve Türkiye'yi bu yüzden ekstra sevmesi bizim için büyük avantaj.