bir organizasyondaki çalışanların zaman zaman çeşitli sebeplerden ötürü yer değiştirmesi.

futbol kontektstinde vücudun korunması amacıyla çok maç oynayan oyuncuların dinlenebilmeleri için nispeten zayıf rakipler karşısında kızağa çekilmesi anlamına gelir.
Özellikle sezon başında Avrupa kupaları elemeleri ile açılan sezonlarda bazen mecburen bazen de önlem amaçlı tercihen yapılması elzem olan taktiksel değişikliklerdir.

Buradaki kritik nokta sezon başı olması itibariyle yeni kurulan takımların uyum halinde bir oyun ortaya koyamaması ile gelen olumsuz sonuçlar.

Ali koç sağ olsun her sezon sil baştan takım kurduğu için de her sezon başı aynı sancılı dönemden geçiyoruz ve ihale hep hocaya kalıyor.

Geçen sezon hoca ısrarla 1 sağ 1 sol bek isterken hala orta saha alan, golcü diye rogon topçularını takıma dolduran başkan her seferinde işin içinden çıkacağını zannediyor.

Şimdi jj gibi bir hoca getirmeyi başarmış, en iyi stoperini satıp, aylarca forvet almayıp, oturan istikrarlı takımı bozarak yine sezon başında dinamiti koydu. Herkes jj nasıl patlayacak diye mısırını aldı izliyor.

6 transfer ile sezona girip, takımdaki gereksiz oyunculardan kurtulmak varken daha eskilerinden kurtulmadan yenilerini almış olduk. Hoca da sezon başı kilit isimlere fazla yüklenmemek için rotasyona girip duruyor.

Rossi ısrarı ve Gustavo transferi dışında hocayı anlayabiliyorum ancak bu takım Avrupa hedefi koyacaksa ligde şampiyonluk ihtimali bence çok zor.
jorge jesus'un şu ana kadar gayet iyi yaptığı mevzu. 3 kulvarda oynayan takımların rotasyonu kusursuz yapması takımın verimini fazlasıyla yükseltir.