17/18 ve 18/19 sezonlarında formamızı giyen ve şimdilerde granada cf 'de bir diğer eski futbolcumuz olan ismail köybaşı'nın takım arkadaşı olan eski milli ispanyol santrafor.
sivasspor maçında sonradan oyuna girip hat trick yapmasıyla akıllarda kalmış ispanyol santrafor.

söz konusu maçın özeti. [embed_basic url=www.youtube.com/embed/6nj2Z5xbjDk]
özellikle ilk golü ayrı bir başlık konusu :)
2 senede 14 milyon euro ödediğimiz santrafor. 5 milyon euro bonservis, 9 milyon euro da 2 senelik maaşı.(*)

ödediğimiz paraya göre performansı çok az bana göre. 14 milyon euro dile kolay. 15 gol 10 asistlik bir performans göstermiş iki sezonda.
benim de aklımda sivasspor'a ve antalyaspor'a attığı gollerle kalmıştır.
Maliyetini bir kenara koyarsak kaliteli bir son vuruş golcüsüydü.
Fenerbahçe futbol takımı bir futbol aklı ile transfer yapmadığı için kendisini adam yiyen 2 stoperin önünde sırtı dönük oynamak zorunda kalırken buldu. Takım kendisini kaleci ile karşı karşıya bırakacak pozisyonlar üretecek kalite ve organizasyona sahip değildi. Dolayısıyla zaten transferi bile bile ladesti.

Eğer Appiah ve Marco gibi 2 orta sahamız, Tuncay ve Mehmet Yozgatlı gibi 2 kanat oyuncumuz olsaydı, ileride Pierre van hooijdonk tarzı bir pivotun yanında müthiş katkı verebilirdi.

Biz ise soldado'yu alıp bize hem sırtı dönük oynamasını, hem kendi kendine pozisyon yaratmasını hem de son vuruş yapmasını bekledik.

Aykut kocaman dönemindeki yüksek maaşlı ve düşük faydalı transferlerden sadece birisi olarak tarihte yerini almıştır.

Akıllarda attığı klas yarı vole röveşata karışımı golle kalmış klas ve burnu biraz büyük İspanyol golcüdür.
Galatasaray'ın gomisi aldığı yıl biz bu adamı aldık. mali zararını ve performans farklarını açıklamıyorum bile üstüne gomis satılıp bonserviste getirdi.
fenerbahçe'de değerinin bilinmediğini düşündüğüm futbolcu. istekli, hırslı ve kavgacıydı. nani, rvp gibi yanlış dönemde fenerbahçemizde oynadı. alex ile oynasa gol sayısını katlardı.
koronavirüs testi pozitif çıkan futbolcu. geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur.