hiç tanımadığım futbolcu. pek forma şansı bulamadığı söyleniyor. umarım iyidir fakat kulübeden emekli futbolcu 10'luk bile olsa ligin ilk yarısını 5'lik performansla geçirmiş bir transferi yeğlerim. en azından alacağımız performans belli olur.

ziegler gibi birisi olsun ne 10luk ne 4'lük. hep 5'lik 6'lık.
bekleneni veremeyen oyunculardan uzak duracaksın. geldiği zaman ne verdiği belli olacak yani. misal muriqi. adam rizespor'da başarılı bir oyuncuydu ve burada da çılgın atıyor. bu adam ise düşüşte. aynı slimani gibi. fenerbahçe'ye düşüşte olup da gelip sonra da başarılı olan oyuncu oldu mu? oldu tabi ki. ama bu tür transferler kumardır. bizim ise kumar oynayacak paramız yok. eğer kumar oynanacaksa gençler üzerinde oynansın, bu tür düşüşte olan oyuncular üzerinde değil.
Devre arası transferleri biraz böyledir, kimse yüksek bir bonservis bedeli verilmediği müddetçe elindeki iyi futbolcuya transfer iznini vermez. O yüzden kadroda düşünülmeyen isimlere yönelmek hele hele bu kadar ekonomik kriz içindeyken, ffp sınırlaması altındayken...

Fakat sırf adam almak için alınacaksa alınmasın para harcanmasın. Bu takımda bu kadar mı riskli genç bir oyuncuyu oynatmak. Liverpool altyapısından çıkan arnold'u kadrosunda ilk 11'e koyabiliyor da biz kendimizi ne sanıyoruz? Hem para yok hem de bitik topculara milyon eurolar veriyoruz. Van der wiel'de yaşadık biz bu sıkıntıyı. Yok mu 1 tane altyapida oynayan sol bek. Bu adamlar bu kadar eksiklikte bile süre alamayacaksa ne zaman süre alacaklar?

Murat sağlam genç deniliyor ya 21 yaşında. Hazırlık kampında formayı almak için her şeyi yaptı bu çocuk. Sonuç? 1 tane lig maçında 1 dakika oynayamadı. Üstelik Isla sakatken, dirar sakatken, performans vermediklerinde bile Ozan Tufan sağ beke geçti de Murat'a sıra gelmedi. Bir futbolcu forma giyecegine dair umudu kalmazsa, sen ona bu umudu vermezsen, çalışırsan oynarsın düşüncesini aşılamaz da sen ne yaparsan yap Isla oynar, Hasan Ali yoksa dirar oynar dersen o oyuncular bir yerden sonra istese de çalışmayı, gönülsüz çalışırlar. Sonra kupa maçında sahaya koyarsın,iki top kaybeder,kademede hata yapar aaa bak top oynamıyor dersin. Çünkü adam biliyor ki o gün mucize de yaratsa ligde forma bulamayacak. İsteksizlik başlar.

Bunun yeri bu baslik degil farkındayım, belki genç futbolcular yetersiz ona da hay hay. Fakat altyapıdan gelecek oyuncular yetersiz diyerek düşünülmüyor da yıllık 1-2 milyona ne vereceği başka birisini almaya çalışmaya da eyvallah demeye gönlüm razı değil.