Zamanında denizlispor alt yapısından messi olacak diye alınan oyuncu. Tutunamadı kısa bir anadolu turunun ardından denizlispora geri döndü.
Fiziksel dezavantajları olan bir futbolcu. Messi de Alex de öyle inanilmaz kalıplı futbolcular değil ama dayanıklılıkları en üst seviyede. Gerektiği yerde faul almak için Alex defalarca sırtını rakibe dayayarak oynadı, rakibi sinirlendirip faul yapmasına neden oldu. Bu itiş kakışa tepki koyacak dayanıklılık Recep'te olmadı. Bunda hem oyuncunun hem de kulübün hatası var. Belli potansiyeli olan bu çocukları alıp, aha burada spor salonu git çalış kuvvetlen diyerek o sporcuların gelişimine katkıda bulunmak kolay değil.

Haftalık ve aylık değerlendirme analizleri hazırlanıp olması gereken fiziksel düzey, teknik eksiklikler, tempo, acceleration, duran top, ver kaç, doğru pozisyon alış vs skillerinin x tarihinden y tarihine nasıl değiştiği ve Z tarihinde de hangi özellikleri nereden nereye gelmesi gerektiği oyuncuya anlatılmalı ve takip edilmeli. Yeri geldiğinde de a takım forması giymeye hazır olduğunda da tecrübe eksikliği dışında eksiği kalmaması gerekir. Fakat bizde böylesine uzun vadeli bir planlama yapılması üzgünüm ama imkansız.
messi,modric benzetmeleriyle zamanında Fenerbahçede top oynamış hiç bir gelişme katedememiş ancak daha sonrasında Fenerbahçeden genç oyuncu çıkmıyor çıkamaz tarzı labali açıklamalar yapan futbolcu
Fenerbahçe kariyeri hakkında konuşmuş futbolcu.

"Herkes bize şans verildiğine inanıyor. Açıp baksınlar bakalım, bize ne kadar şans verilmiş. Bizden sonraki süreçte verilen şanslar mı daha fazla yoksa, kupa maçlarında bize verilen 5 dakika, 7 dakikalık süreler mi daha fazla. Benim oynadığım dönemde 2 takım vardı Fenerbahçe'de. Yedek takımda kaleci Mert abi vardı, Serdar Kesimal, Orhan Şam, Sezer Öztürk, Krasic, Stoch, Bienvenue vardı. Mehmet Topal her iki takımda da oynuyordu, Selçuk Şahin vardı. Bize bu süreçte ikinci 11'de bile şans verilmiyordu ve biz sonradan monte ediliyorduk. Bize yeterli şans verildiğine inanmıyorum, hatta hiç şans verilmedi. Fenerbahçe'de her genç oyuncunun yaşadığı klasik hazin sonu ben de yaşadım."
klasik türk futbolcu ağlamasını yapmış futbolcu. evet fenerbahçe'de yitirilen yetenekler var. ama eğer çalışırsan formanı alırsın recepçiğim. salih de senin gibi ağlamıştı geçen. o bir de roma'ya gitti. kendini fizik olarak gram geliştirmedi. üstelik salih 18 yaşında adına besteler yaptırdı fenerbahçe'de. sonuç yine hüsran.

şu türk futbolcuların ağlamasına o kadar gıcığım ki. bunun için yabancı sınırlamasının genişletilmesi gerektiğini düşünüyorum her zaman.
Şu an oynanan denizlispor trabzonspor maçında izlediğim oyuncu. Kendisini çok geliştirmiş, vücudunu kullanmasını da öğrenmiş, o kısa boyuna rağmen yan toplarda iyi sıçrıyor. Bugün denizlispor puan alacak gibi, onun da skorda imzası olacak gibi.

Ayrıca kendisine doğru düzgün süre vermediğimiz de bir gerçek. Sonra ömer faruk sözleşme imzalamak istemiyor diye kızıyoruz. Böyle örnekler var.