cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
Pierre van Hooijdonk
Doğum: 29.11.1969 Uyruk: Hollanda  Boy: 1,93  Mevki: Santrafor

pierre van hooijdonk

 • /
  3
  Fenerbahçe'ye gelmiş en iyi forvetler arasından başlarda yerini alır. Sadece şut çekme yeteneği bir yana dursun, dirençli bir futbolcu. Gençlerbirliği maçında gol atıp iki topu da çizgiden çıkartmak enerji, direnç isteyen bir hareket. Öyle bir futbolcu takıma daima katkı sağlar. Sezon ne olursa olsun öyle bir futbolcu takımlara her daim gerekli olacaktır.


  Frikik kullanışında bile kendine has taktikleri olan futbolcuydu. Takımı sırtlayabilecek, kaptanlık görevini üstlenebilecek bir futbolcu. Teknik direktörlük için Fenerbahçe'ye gelecek haberleri vardı fakat arkası gelmedi. Her futbolculuğu başarılı olanın, teknik direktörlüğü elbette başarılı olmayabilir ama takıma şut çekme, taktik açısından yeni bir şeyler katabilirdi diye düşünüyordum.


  aNELKA, pvh, R.Carlos Türkiye'ye gelmeden bile isimlerini duyurmuş çok yetenekli isimlerdi. Kadromuz iyi olsa teknik direktör ile anlaşamıyoruz, Teknik direktör iyi olsa kadro tam oluşamıyor kısacası genelde tam bir takım olamıyoruz. Buna en iyi örneklerden birisi Pereira dönemiydi. Arsenal Manchester gibi takımlarda oynayanlar da vardı, yine şampiyon olamamıştık.
  2000'li yıllarda fenerbahçe'de bir sezonda ligde 20+ gol atan iki isimden biri.


  Oyunu, attığı, attırdığı bir yana gerçek bir karakterdi. ilk haftadan son haftaya kadar tüm maçlarda 90 dakika oynadı. yanlış hatırlamıyorsam bir maçta 87. dakikada oyundan alınmıştı. mükemmel bir profesyonel, harika bir futbolcu, şahane karakter. yerin bizde çok ayrı aziz pierre.


  diğer isim için ise (bkz:alex de souza)
  lacisozluk lacisozluk