Olur da gelirse ömrü 3 aydan fazla olmaz maalesef.

Bizim yamyam ve paralı köpek medya hemen komisyoncu falan yapar adamı.
Kesin yeni hocamız bu olacak. Ali koç Portekizli vs. Dedi ve boşta başka hiç bir hoca yok bütçe de uygun olacak dediyse bu bomboş herifi hocamız olarak görmemiz yakındır arkadaşlar.
zamanında "M.City ve Napoli'nin yer aldığı gruptan çıkmayı başarırsak Zorro kıyafeti giyeceğim." diyip sözünü tutmuştur.

görsel
Tahmin ettiğim gibi o kadar aday arasından bize gelecek, boş hoca.

Roma'nın maçlarına denk geldiğimde kanser bir oyun oynatıyordu açıkçası tipi de güven vermiyor yani tam ali koç'luk bir seçenek.
Ragnick varken çok yanlış tercih elbette ama ragnick'e teklif gitmiş olsa dahi gelmeyi reddetmiş olması yüksek ihtimal. Hiçbir teknik direktör sezonu tamamlayamadı neden kabul etsin? Fonseca çok yanlış bir tercih olacak gibi.
fenerbahçe taraftarı tarafından pek istenmeyen teknik direktör.

hemen gelsin yarın başlasın o yüzden. (*)

gerçekten anlamlandıramıyorum artık. ali koç'un bielsa seviyesi gibi beylik laflar etmesine inanan var mı? a kalite hocalar şu aralar kulüpler tarafından kapılıyor. bize gelebilecek en yüksek seviyeli hoca kendisidir. biraz gerçekçi olun lütfen. fenerbahçe sizin sandığınız gibi büyük bir kulüp değil. dışarıdan bakınca kaos içinde olan bir kulübü elit seviyedeki teknik direktörler neden tercih etsin?

şimdi seviyeyi filan bir kenara bırakalım. ben bir taraftarın pek bilinmeyen bir teknik direktörü beğenmemesini anlamıyorum. sanki bütün taraftarlarımız günde 15 saat futbolla uğraşıyor, analiz kasıyor bla bla bla.

yani hadi 1-2 kişinin kendisi hakkında taktik-teknik muhabbeti yapmasını anlarım ama çeşitli mecralarda gördüğüm kadarıyla taraftarın yüzde 80'inin kendisi hakkında olumlu ya da olumsuz yönde bir yorumu var. dumura uğruyorum şu yorumları okuyunca. salt kupa sayısı üzerinden değerlendirilmesine mi ağlarsın, kaç senelik kariyerinde sadece roma'da başarısız oldu diye -ki çok da başarısız olmadı sanki- "tu kaka" ilan edilmesine mi ağlarsın?

kaldı ki bielsa, ragnick, favre, mourinho, jardim, allegri gibi hocaların bile burada başarılı olma garantisi yok. hani gelmezler de, bir mucize oldu ve geldiler diyelim, kaç tanesi başarılı olabilir bu ligde? son 20 senede lige gelip de başarısız olan bir yığın elit seviyeli teknik direktör var: mancini, del bosque, rijkaard...

yanlış anlaşılmasın, kimseyi fikirlerini ifade ettiği için eleştirmiyorum. herkes fikirlerini ifade etmekte özgürdür. ancak, bir teknik direktörün ismi geçer geçmez "tu kaka" ya da "über td abee" ilan edilmesi çok saçma. bir teknik direktörün değerlendirilme ölçütü salt kupa sayısı üzerinden olamaz; camiayla uyumu, oyuncularla iletişimi, teknik-taktik tercihi, kriz anlarını yönetebilmesi gibi birçok önemli kriter de göz önünde bulundurulmalıdır değerlendirme yapılırken. bunlar yok sayılmamalı. ama benim gözlemlediğim kadarıyla fenerbahçe taraftarının bir hocayı değerlendirme kriteri ya kupa sayısı ya da ismi. başka da yok. hâlbuki son 10-20 senenin şampiyonlarına bakıldığında ismin o kadar da önemli olmadığı görülebilir.

neyse, fonseca'ya dönecek olursak; çok bilgim yok kendisi hakkında. söylentilere göre pas oyunu oynatmaya çalışıyormuş. fenerbahçe'de bu sistem ne kadar tutar bilemem. olumlu ya da olumsuz yönde bir yorumum olmayacak. ama hemen kötülenmemeli. kötülenecekse de analizler üzerinden kötülenmeli.