yunanistan'ın en büyük spor kulüplerinden biri olan Olympiacos cfp’nin basketbol şubesi. olympiakos piraeus olarak da bilinen takımın 12 yunanistan ligi ve 3 Euroleague şampiyonluğu bulunmaktadır. Renkleri kırmızı beyazdır. Maçlarını 14940 kişilik barış ve dostluk stadyumunda yapar.
Yunanistan Ligi play-off final serisinde Panathinaikos Bc'yi rahat bir final serisinin ardından 3-0 geçip 6 yıl aradan sonra şampiyon olarak toplamda 13. lig şampiyonluğunu kazanan takım.

Euroleague'de ise normal sezonu ikinci sırada tamamladıktan sonra çeyrek finalde Monaco'yu 3-2 geçip final four'da Efes ve Barcelona'ya yenilerek dördüncü oldular.
Yunanistan Ligi play-off final serisi dördüncü maçında ev sahibi Panathinaikos Bc taraftarlarının üçüncü çeyreğin bitimine 2:46 kala 63-35 önde olmalarını hazmedememeleri nedeniyle büyük çapta olaylar çıkartmalarından ötürü maçın bu skorla bittiğinin kabul edilmesiyle üst üste ikinci toplamda on dördüncü şampiyonluğunu elde eden takım. Aynı zamanda bu sezon Peristeri'yi farklı geçtikleri final maçıyla Yunanistan Kupası'nı da 11. kez kazanmayı başardılar.
Yunanistan Süper Kupası finalinde Ergin AtamanPanathinaikos Bc'yi 75-51'lik skorla eze eze yenerek şampiyon olan takım. Üst üste dördüncü toplamda beşinci kez düzenlenen kupayı üst üste ve toplamda ikinci kez kazanmayı başardılar. Maçın ilk çeyreğinde 4, ilk yarısında ise sadece 11 sayıya izin verdiler. Ayrıca ilk yarı içerisinde de 27-0'lık incitici bir seri yakaladılar.