fenerbahçe yönetiminin kendisine teklif yaptığını düşünmediğim hoca. zaten yönetim geldiğinden beri en büyük yanlışı karar alma noktasındaki ağır götlülük. ince eleyip sık dokumak çok güzel de 3 ay da beklenmez ki kardeşim. pandemi olmasaydı ligin sonuna yaklaşmış olacaktık, muhtemelen de 2 3 puan ancak alacaktık, zira teknik adam lisansı olduğu için birisi gelecekti.

bu kadar yavaş davranılmaz, bir sportif direktöre bile karar verilemiyor. bu yönetim bir sportif direktör, ya da futbol şubesine bir profesyonel alacak, fenerbahçe'nin gelecek 3 5 yılda oynaması gereken futbolu, dizilimi, futbol genetiğine uygun kaba taslağı, altyapından çıkan oyuncuları nasıl yukarıya taşıyacaklarını, ekonomiyi, oyuncu ve teknik adam gözlemcilerini, sonra teknik adamları, sonra transfer planlamasını sonra kamp programı vs tasarlamak zorunda. gelecek adam hangi ara bunları oluşturacak, gene en değerli şey olan zaman çöpe atılyor.

başlığın sahibi kovac'a gelirsek, kulübün başarısız tablosunu, halihazırda kendi adına belli bir pazarının olması, ekonomik tükenmişliğimizi de üst üste koyarsak gelmesini beklemiyorum. gelse doğru isim mi olurdu, ondan da emin değilim açıkçası. münih performansı münih açısından, gücü üzerinden değerlendirirsek vasattı. frankfurt performansı ise muhteşemdi. biz hangisi olabiliriz bilmiyorum. bir de bizim ne olmak istediğimiz önemli. belki başkanın aklında frankfurt ya da benfica olmak var ama camianın hayali daha yüksek. bu da karar alma noktasında eli kolu bağlıyor.
stsl'de rahatlıkla iş yapabilecek türden bir hocaydı. herkes bütçe sorun olur demişti ama adam monaco'ya gitti. küçülmeye giden monaco'ya :)