mücadele gücü yüksek olan ve maalesef nba'e gönderdiğimiz eski basketbolcumuz. new orleans pelicans forması giymektedir. dün gece pistons'a karşı oynanan maçta 20 sayı ile nba kariyer rekorunu kırmış
bize transfer olduğu zaman inanılmaz sevinmiştim. avrupa'da bizden başka talipleri de vardı fakat obradovic faktörünün etkisiyle nba'e gitmeden evvel 1 euroleague şampiyonluğu yaşamak istedi ve bizi tercih etti. şanssızlığı 5 numaralarımızın ve forvetlerimizin sakatlık dönemine denk geldi. ona rağmen çok mücadele verdi. birgün avrupa'ya dönerse bizim basketbol şubemiz hala açık olursa geri dönmesini isterim.
Olimpia Milano ile üç yıllık sözleşme imzalayarak Avrupa'ya dönen İtalyan forvet. Kendisi hem orijinal pozisyonu olan 4 numarada hem de ihtiyaç halinde 5'e çekildiğinde son derece özverili ve kavgacı bir mücadele vermişti. Zaten kendisinden sonra gelen Derrick Williams ve Danilo Barthel'i görünce çok aramıştık kendisini. Ancak benim için her zaman 2018-19 BSL final serisi ikinci maçının son saniyesinde serbest atış çizgisinden kaçırdığı bomboş şutla seriyi deplasmanda 2-0'a getirememize ve muhtemel şampiyonluğu kaçırmamıza neden olan oyuncu olarak kalacak.
Avrupa'ya madem dönecekti bize gelmeliydi diyeceğim ama iş dönüp dolaşıp bütçeye geliyor.
NBA'de havlu salladı tabiri caizse bu sebeple nasıl dönecek bilmiyorum elbette ama Euroleague'de fark yaratacaktır.
o.milano-fb beko maçında nigel hayes'le yaşadığı gerginlik sonrası sitemle karışık özür içerikli mesaj yayınlayan basketbolcu;

"Son 3 gündür sosyal medya hesaplarım hakaret içerikli mesajlarla doldu. Bu sebeple Fenerbahçe’ye karşı oynadığımız maçla ilgili açıklama bulunmak istiyorum. Olup bitenler sadece basketbol oyununun bir parçasıydı, bu yaşananların Fenerbahçe organizasyonuna, eski takım arkadaşlarıma ve taraftarlara karşı sevgim ve saygımla en ufak bir alakası yoktu. Kariyerimde Fenerbahçe formasını giymiş olmaktan dolayı çok gururluyum.
Ve bu hep böyle devam edecek. Ayrıca bu sezon Ülker Arena’da oynamayı dört gözle bekliyorum. Bana istediğinizi söylemeye devam edebilirsiniz ve ben de sizi engellemeye devam edebilirim. Yine de gerçek şu: Hayatım boyunca İstanbul’u ve Fenerbahçe’yi sevmeye devam edeceğim"
x (tweet)