Voleybolcu bir ailenin kızıdır. Milli takımımıza yıllardır başarıyla hizmet etmektedir. 1990 istanbul doğumludur. 2 yıldır kadın voleybol takımımızda oynamaktadır. Voleybol da Pasör rolünün en başarılı temsilcilerindendir.

Aynı zamanda ilk platonik aşklarımdan birisidir. Cenk akyol ile evlendiği zaman, ergen duygularıma hançeri sapladığında büyük hayal kırıklığı yaşamıştım. Şimdilerde pamir bebeğin annesi olarak da spor hayatı kadar başarılı bir yaşam sürmektedir. Bize de sağlıklı ve mutlu bir hayat dilemek düşer.
bilgi universitesini tercih etme sebebim olan voleybolcudur. kendisine hayranligim 2009 senesine kadar dayanir. vakifbank'a giderek bizleri bir hayli uzmustur ancak sezon basinda yeniden yuvaya geri donerek bizleri az da olsa sevindirmistir. avrupa'da son 10 yila damga vurmus en iyi pasorler siralamasinda ust siralarda gosterilmektedir. ligimizin ise en iyisidir.
iyi pasördür. doğum arasından sonra karakterinde de değişim var, daha olgun bir hali var. ara vermek yaramış. bu ara biraz azalttı ama her maçtan sonra çocuğunu kucağına alıp mikrofona konuşması batmaya başladı. bu sadece naz'da değil bütün anne sporcularda var. hem anneyim hem sporcu şovu mudur nedir bilmiyorum ama bebek babada veya bakıcıda 10 dk. daha durabilir. çocuk mikrofonu çekiyor, annesinin saçını çekiyor falan. hoş durmuyor ekranda yani. blok konusunda tarihin en iyi pasörlerinden biridir.
Beklendiği gibi FIVB tarafından "Son 10 Yılın En İyi 100 Oyuncusu" listesine seçildi. Bu listeye girmeyi kendisinden daha çok hak eden bir voleybolcu olduğunu düşünmüyorum. Tamamında as pasör olmak üzere 4'ü şampiyonlukla biten üst üste 10 Şampiyonlar Ligi F4'ü (rekor), 3 Kulüpler Dünya Şampiyonluğu, Milli Takımla Avrupa ikinciliği ve iki kere üçüncülük, 2012 Londra Olimpiyatları ve katılım hakkı kazanılan 2020 Tokyo Olimpiyatları, 3 farklı takımla 9 Türkiye Ligi şampiyonluğu ve sayısız diğer kupalardan.. Bu kadar başarıdan sonra yazması komik gelebilir ama elit pasörler kategorisinde olduğunu düşünmüyorum. Ama Türk takımları için bulunduğu takıma büyük avantaj sağlayan çok değerli bir nimet.