yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

Mustafa cengiz’in özkaynaklara dönüş hamlesiUefa kupası eleme maçı için Azerbaycan'a giden gs kafilesine eşlik eden başkan Mustafa cengiz'in muhteşem hamlesi.

Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan gibi Türk kökenli devletlere scout göndermeyi planlıyormuş.

___________ alıntı ___________

ÖZ KAYNAKLARIMIZA DÖNMEMİZ GEREKİR"
"Azerbaycan'dan oyuncu transfer etmeyi düşünür müsünüz" sorusuna yanıt veren Cengiz, "Bizim öz kaynaklarımıza dönmemiz gerekir. Azerbaycan'a, Kazakistan'a, Türkmenistan'a... Bizim scout ekiplerimizin incelemesi gerekir. İnşallah bu yönde çalışmalarımız olacak"

___________ alıntı ___________

Tamamen sorulan soruyu geçiştirmek için bir cevap olduğu elbette belli. Belli de Fakat adama sormazlar mı? Ne zamandan bu ve diğer ülkelerden transfer yaptı gs diye? Ya da sormazlar mı kaç tane oyuncu çıktı bu ülkelerden diye? Olursa ravil tahir olacak onun da altyapısını burada biz verdik.

Scout ekipleri elbette gidip izlesin de, sen daha kendi ülkeni hatta bırak kendi altyapını izlemiyorsun. Xdxdxd

Bunun dışında yıllar evvel uğur meleke'nin önerdiği 1 yabancı kontenjanı önerisine göre güney Kore, japonya, çin, Kazakistan gibi ülkelerden transfer yapmayı teşvik etsin diye 1 ek kontenjan verilebilir. Çünkü oralardan yapılacak transferler merchandising sebebiyle gelir getirebilir yaklaşımı var. Güzel bir proje bence de.

Fakat Mustafa cengiz'in sözleri bambaşka. Özkaynaklara dönüşmüş. Fjndndjsjsjs

yahu önce şu ülkeler fifa sıralamasında az biraz yükselsin de sonra bakılır yoksa oyuncunun neredeyse hiç yetişmediği bir yere gözlemci göndermek yersiz bir masraftır.