Fenerbahçe
Futbolcu
19.08.1994    Türkiye    1,74
On Numara    Sağ
henüz kaç maç ceza aldığı açıklanmayan oyuncumuz.

ama konuşmak istediğim o değil. artık bu takımda 10 numara oynama şansı yok. hem mesut geldi hem de pelkas varken sıranın gelmesi çok zordu. şu saatte sonra oyununu değiştirmek zorunda eğer forma almak istiyorsa. bunu vaktinde mehmet topuz yapmıştı, o da santrafor arkası oynuyordu ama sağ kanata evrilmiş ve alex'in yükünü almakla görevliydi.

modern bir 8 numara oyuncusunun yeterliliğine gelirse bu formayla uzun yıllar oynamayı başarır. ozan tufan ile birlikte savunmanın önünde yer alıp oyunun kurulmasına ve hücum aksiyonlarının başlamasına katkı vermeyi istikrarlı şekilde başarır, hücumda da 10 numara özelliklerini uygulamayı sürdürürse milli takımda da forma bulacaktır. zira iki 8 numara bir klasik 10 numara özellikli 4*3*3 orta-uzun vadede gerekecektir. şu an gustavo'yu kesemez elbette ama o dönüşümü yaparsa neden olmasın. aksi halde rotasyona düşmesi kaçınılmaz.

savunma yaparken abuk sabuk fauller yapmamayı da mutlaka öğrenmeli.
saha içindeki hareketlerini otorite eksikliğine bağladığım futbolcu. kendisinin hırsı kontrol altına alınmalı, sırf hata yaptı diye hemen silinmemelidir.

#44998
Çok değil 3 gün önce de hakkında çeşitli tartışmalar dönen Über ötesi deli manyak feci mucadeleci topçu. #44411 #44431 #44398
(bkz:keskin sirke küpüne zarar)

Keşke açmasaydim eski defterleri ama korkarım bu oyuncu için muhtemelen film daha yeni başlıyor.(*)

Tabii bu maçtaki(*) öfkesini ve can acısını anlıyorum. Muhtemelen ben de benzerini yapardım, üzülerek söylüyorum ki.

Fakat ben 3-5 kuruş maaşla çalışan fareleşmiş bir köleyim; yandaş ise koskoca fener forması giyen profesyonel bir sporcu.

Fener için hayırlısı neyse o olur umarım.

#44986'e istinaden edit: "iyi oynamak" işinin kişiden kişiye değişmesi çok doğaldır. Bence oynamıştı ama rustiyesokak'i anlıyorum kesinlikle. Zaten belirli ismi hedef göstermedim. Lütfen öyle düşünülmesin.

"Ben demiştim" demek de biraz ucuz bir hareket zaten ama insan dayanamiyor bazen. Hele ki mevzunun üstünden 1 hafta geçmediyse henüz.

edit 2: #44998 10 numara yorum. katılıyorum kesinlikle.

gördüğü kırmızı kart maalesef ki doğru olan futbolcu. 3 maç ceza alır ve tahkimde 2 maç düşürürler, 1 maç ceza alır gibime geliyor ki en doğrusu da bu olacaktır. öte yandan yaptığı da amatörlük. evet çivili krampon, evet çok sert geldi yüzüne hepsine evet. fakat yine de dakika 90 olmuş, maç bitmek üzere. sen de sinirlerine hakim olmalısın abi.

neyse, bir kereden bir şey olmaz diyelim. bir daha aynı hatayı yapmamalı.

(bkz:14 ocak 2021 fenerbahçe kasımpaşa maçı)
Yediği kart doğru. Bir şerefsizin tuzağına düştü ama o malum kişi kartı yemedi bu çok adaletsizce.

Böyle amatör hareketler yapmaması gerekiyor ne olursa olsun.hakemlerin bize olan niyeti açık ve net bunu göze alarak hareket etmeli.
Isınamadım bir türlü. Beni acaip irrite etmeye başladı. Refleks olarakta olsa çok gereksiz bir hareket yapmış. Sen suyun karşı tarafındaki futbolcu değilsin. Kart göreceğini bilmiyor musun? Amatör hareketlerine devam edecekse kadroda görmek istemiyorum onu.
Leş gibi oynadı. Ama maçın sonundaki hareketinden dolayı kendisine kızmıyorum, Aytaç denen yaratık adamın kafasını ezdi.
Kırmızı kart doğrudur.

Lakin ona bu hareketi yapmasına neden olan GS yalamasının cezasız kalması kabul edilemez.

Hadi pfdk ve tahkim. Rafael'in cezasını kaldırdın, Okan buruk'un cezasını iptal ettin, tokat atan GS çocuğun marcao'nun cezasını 1 maç verdin. Şimdi benzerini bekliyoruz.