cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
Mert hakan yandaş
Doğum: 19.08.1994 Uyruk: Türkiye  Boy: 1,74  Mevki: Orta saha

mert hakan yandaş

 • /
  11

  üstteki girdisine binaen Mert Hakan daha Fenerbahçe'ye gelmeden gs'li trollerle tanışmış.


  Mert gör işte iki hafta önceye kadar nasıl altına 2012 Citroen model Saxo çekerken şimdi neler neler diyorlar. Bu ülkede düşmanlarını yavaş yavaş tanıyacaksın sen de.
  Her zamanki gibi transferini yediremeyen iqsuz ve hazımsız gsli'lerin saldırısına maruz kalan futbolcumuz.


  Yahu artık adam bizi seçtiyse seçti, futbol profesyonel bir meslek istediğini seçer. iyi oynar ya da kötü oynar o tamamen bizi ilgilendiren bir durum ve değerlendirmesini, övgüsünü, yergisini fenerbahçe yapacak size düşen de başka bişey var ama onu şimdi burada yazmayayım :d


  nasıl bir yedirememeyse hala takmışlar adama yazık.
  maalesef psikolojik olarak güçlü olmadığını gösterdi. sahip çıkmamız gerekiyor taraftar olarak. kredisi 3 ise 5'e çekmek geriyor ama işte bizim taraftar ne kadar başaracak bunu bilemiyoruz. gelecek sezon kötü oynadığı her maç sonrası galatasaraylı ilan edilecek. en büyük örnek garry rodrigues. adam yabancı olmasına rağmen gs'li muamelesi yapanlar var mesela.


  bu arada söyleyeyim; mert hakan'ın gelmesine pek olumlu bakmıyordum fanatik galatasaraylı olduğundan. ama gelecekse de destek olmak zorundayız. sonuçta bizim oyuncumuz olacak.


  keşke gelip bu performansını daha da yükseltse.
  Saat 8de yanında olduğumuzu göstermek için tag çalışması yapılacak. Galatasaray taraftarı oyuncumuzu yıpratmaya çalışıyor. Mental olarak da güçlü bir profil çizmeyen mhy bu tip saldırılardan etkilenmeye çok müsait. Mhy mental olarak çökerse kendisinden verim alamayız. Mental olarak sağlıklı bir mhy bu ligde fark yaratır. Zaten galatasaray taraftarının da amacı bu. Oyuncuyu yıpratıp fenerbahçe de başarılı olmasının önüne geçmek. Dün oynanan maçtaki performansından ötürü sivassporlu görünümlü galatasaraylı troller tarafından şampiyonluğu sattı diye sağlam linç yedi. Fenerbahçe taraftarı'nın oyuncusuna sahip çıkması gerekiyor.
  RESMİ İMZA ATILMADI FAKAT HERHALDE YENİ ORTA SAHAMIZ OLACAK.


  ORTA SAHAYI OLUR DA GİTMEZSE GUSTOVA, YANINDA OZAN T VE MHY İLE İNŞA ETME HAYALLERİ KURULUYORSA SENEYE DE HAVLU ATARIZ BENDEN SÖYLEMESİ. OZAN + GUSTAVO + MHY LİGDE ATACAĞI GOL MİKTARI 10-12 OLURSA ÖPÜP BAŞINIZA KOYUN. BU SEZONU DA BAZ ALMAYIN, BU SEZON İSTİSNA BİR SEZON. NE OZAN T KARİYERİNDE BU SEZON KADAR GOL ATTI, NE GUSTAVO NE DE MHY.


  öyle ki bu sezon ekstrem değerlere sahip olmalarına karşı bu üçlünün sırasıyla istatisikleri 5g 6a - 3g 1 a - 6g 3a şeklinde, yani 14 gol 10 asistlik bir katkıdan söz ediyoruz. bir büyük takımın şampiyonluk yaşaması ligde ortalama 70 gol atması gerekiyor. 14-15 sezonu gs'nin 60 golle şampiyon olduğu sezonu saymazsak böyle bu iş. peki orta sahadaki 3'lüden alacağın 14 gollük katkıyı bir kenara koyarsak, geri kalan golleri kim atacak hesaplayalım :


  4-3-3 dizilimi ile oynacağımızı ve orta üçlüyü, gustavo-mhy - ozan üçlüsü ve yedekleriyle hayal ettik.
  ve bu sezon gibi bu üçlü doğrudan attıkları gol sayısı 20 olmaz da olsun diyelim.


  geri kalan tüm kadro 50 gol atması gerekiyor azami olarak. forvetimizin en az 20 gol atması, kanat-kanar forvetlerin her iki kanatta toplam 20 gole katkı vermesi, stoper, sol bek, gibi isimlerin de 10 gol ortalamayı yakalaması gerekiyor ki biz 70 gol sayısını yakayalım.


  kabul edilmesi gerekiyor ki ne stoperler bu kadar skorer olabilir ne de kanat forvetlere bu skor yükünü karşılayacak isimler gelebilir.


  şimdi asıl soru geliyor, o halde biz yine klasik 4-4-1-1 dizilimine ya da daha belirgin haliyle 4-2-3-1 haline gelmemiz gerekiyor ki forvet arkasındaki guilliano gibi skorer bir oyuncu almamız gerekiyor. gerekiyor gerekiyor da hem ozan hem mhy hem gustavo nasıl oynayacak. ya da gustavo veya ozan'dan teki transfer mi olacak ?


  kafamda deli sorular. tamam gs transferini engelledik iyi güzel de bu yoklukta mhy'den verim alamazsak ziyan olan bir yatırım vol.7856546464... olur. bu ekonomik darlıkta- basketbol bütçesinden gelen parayla rahatladı gerçi futbol, yersen xd - ihtiyaç dışı bir harcama gibi geliyor. umarım muhteşem sportif direktörümüz emre belözoğlu! planlamayı doğru yapıyordur.


  bu arada ciddi ciddi mhy'i beğenmiyorum, irfan can kahveciyi de beğenmiyorum ki irfan can mhy'den daha iyi oyuncu. sırf yerli tranferi için atılan adımlar ama göreceğiz bakalım ne gibi performans gösterecek. son olarak unutmaması gereken nokta şu, geldiği andan itibaren kendisini kanıtlamak zorunda ve bir iki haftalık sallantılar dışında bir istikrar yakalamak zorunda, aksi taktirde fb taraftarının çabuk sırtını döndüğüne şahit olacaktır, çünkü futbolda yıllardır süregelen başarısızlıktan dolayı taraftarın sabrı kalmadı ve böyle transferinde ayyuka çıkan ilk isim olunca fazla kredin de olmuyor.
  lacisozluk lacisozluk