ülkemizdeki maçların hakemlerine karar veren kurul.

yeni üyeleri açıklanmış.

[img_summer px= 100 src=i.ibb.co/ZmzZ2WW/20200825-131744.jpg]
Metin tokat'ın, erol ersoy'un kamil abitoğlu'nun yer aldığı kurul.

Öncekisinden ne farkı var acaba? Serdar tatlı gelse ne olur gelmese. Alt kurullar işi götürüyor asıl. Bütün mhk tavsiye edilmeden hiçbir şey değişmez bu ülkede.
Ust edit: gecen sezon Hakemlere olan sinirimden dolayi biraz agir bir entry yazdim sanirsam, silindigi icin sizden ozur diliyorum. Uslubumu duzeltip tekrar yazayim.
O fb'li, bu gs'li muhabbetlerine girmeden adil ve durust bir yonetim bekledigim kurul. Adam gibi yonetsinler tekrar 7. Olmaya raziyim ama gene tetikcilerine bizi dogratirlarsa is baska taraflara dogru gider.
Bu sezon görev yapacak hakemleri açıklamışlar.

[img_summer px= 100 src=i.ibb.co/pWrvKw9/20200827-174831.jpg]
4'ü orta olmak üzere 6 hakemin covid-19 pcr testleri pozitif çıkmış ama Haber yapan yok. Muhteşem bir ülkeyiz gerçekten.

Bu 4 hakem hangi maçlarda sahaya çıktı bilmemiz gerekiyor. Sergen Yalçın ve antalyasporlu oyuncular bu hakemler yüzünden mi şu an pozitif bilmek kamuoyunun hakkı. Ama bu soruları soracak bir kişi bile yok. Bjk covid yüzünden maça çıkamazsa direkt elenecek mesela. Bunun hesabını kim nasıl verecek?

Erteleme yapamayacaklarını başka başlıklarda dile getirdik zaten, plansızlıktan 21 takıma nasıl atlandığını da sanki pandemi sona ermiş gibi hareket edildiğini de söyledik ama hakemlerin covid pozitif olabileceğini de hesaba katmamışlar.

İyi ki bütün önlemleri almışlar. Maazallah aksi halde ne olurduk, düşünsenize az daha stadyuma seyirci alacaklardı.
Sorun yöneticinin başkanın değişmesi değil sorun içerisindeki hakem yapılanması.

Kesinlikle bu yapı lav edilmeli gerekirse 6-7 sene Avrupa'dan kötü de olsa hakem gelmelidir. Gelsin ki en azından art niyet aramayız.

Futbolcunun yabancısı geliyorsa hakemin de yabancısı gelebilir hatta hakem yönetiminin başındakiler de yabancı olabilir. Artık tuz kokmuş durumda, artık bu güvensiz ortam daha fazla devam edemez. Her maç ama her maç kamera opsiyonu da olmasına rağmen maçların sonuçlarına direkt etki ediliyor olması mide bulandırmaktan öteye geçmiştir.

Bizim lehimize de yanlış kararlar çıkmış olabilir ama bu artık her kulübün hakemi noktasına evrilemye başladı. Ts maçındaki 2. Gol öncesi faul, GS maçlarında verilemeyen kırmızı kartlar, bjk maçındaki penaltı kararı ve daha fazlası. Bunlar sadece bu haftasonu yaşananlar. Her hafta bu skandal kararlar artarak devam edecek.

Bu yapı kökünden değişmek zorunda.
z o r u n d a.

Edit: bu mhk en baştaki kişiden çaycıya kadar hepsi ama hepsi gönderilmeli.
17. Haftanın hakemlerini açıklamış.

Hahahaha yine komedi.

Arda kardeşler ( Konyaspor- GS maçı )
Ümit Öztürk ( Beşiktaş - Rizespor maçı )
Halil umut meler ( Fenerbahçe- Alanyaspor maçı)
Cüneyt Çakır ( ts - Göztepe maçı )

Ulan neyse bir şey demeyeceğim daha fazla.
kötü yönetim gösteren hakemleri atadıkları maçları almak yerine, atamaları akşamı bekleyip yapsalar goygoy olmayacak aslında.

iş bilmezlerin yönettiği, liyakatın esas olduğu sevimsiz kurum.