Fenerbahçe'nin genel menajeri olarak görev yapan İtalyan.
2017 yılında Fenerbahçe kulübünün EuroLeague şampiyonluğunu kazandığı bir yılda Yılın EuroLeague Yöneticisi seçildi.
NBA'de görev alan ilk Avrupalı yönetici unvanıyla Oklahoma City Thunder ve Toronto Raptors takımlarında çalışan İtalyan spor adamı. 15 yıl boyunca görev yaptığı İtalyan basketbol takımı Benetton Treviso'yu dünyanın önemli takımları arasına sokmayı başarmış adam.
Keşke gidip obrayi da getirse dediğim 2 yıl da menajerinin olacak, geçmişinde nba'de de bu işi yapmış sayılı Avrupalı genel menajerlerden kendisi.
Transferleri kendisi yaptığı için bu seneki rezilliğin tek sorumlusu olan kişi. Yıllardır takıma NBA'den adam bulup getirecek diye milyonları cukkaladı, Udoh dışında 7 senede başarılı bir transferi yok. Avrupalı adamları zaten Fenerbahçe'nin başarıları ve Obradoviç'in adı cezbetmeye yetiyordu. Yaptığı fiyasko hamlelere girmiyorum bile. Kenan, Ahmet, Barthel, Lorenzo, Melih, Ulanovas'tan da önce kovulmalı.
genel menajerlikten, Basketbol Operasyonları Genel Direktörü pozisyonuna getirilmiş italyan menajer. 2024'e kadar yeni görevinde kalacak. kendisinin eski pozisyonuna ise derya yannier getirilmiş. hayırlı olsun.