Stoper mevkinde forma giyen Brezilyalı futbolcu.

lyon'da forma giymektedir. 1987 doğumludur.
Cengiz yıldız'ın haberine göre ilgileniyormuşuz.

Allahım ne kadar güzel bir gece bu böyle.
33-34 yaşına gelmiş.birkaç yıl önce gayet beğendiğim oyuncuydu. Lyondan giderse direk beşiktaş semalarına geçiş yapar bence.
Daha bu yaz şampiyonlar liginde harikalar yarattı. Lyon neden bu adamı yollamak istesin ki, hem de as oyuncusu. Diyelim göndermek istiyorlar 33 yaşında adama bonservis mi vereceğiz? Aklıma tek yatan hali gustavo ile takası ki o durumda da yeni bir yedek defansif orta saha gerekecek.

Gustavo ile takas tarzında bir durum olursa net söylüyorum ki şampiyon oluruz. Sene başından beri gustavo'nun stoper oynaması gerektiği bariz belliyken yerine daha da iyi, net stoper getirmiş oluruz. Ayrıyetten gustavo'nun bizimle hâlâ daha 1.5 yıllık yüksek bir kontratı var ve felaket bir düşüşte. Muhtemelen marcelo daha düşük bir kontrata çok daha uzun süre takıma katkı yapar.

Tabii ki bunların gerçekleşmesind ihtimal vermiyorum. Kaynak inanılmaz kötü.

Edit: cengiz'de biraz düşünüp duyumunu takasa çevirmiş. Gerçi burayı da okuyor olabilir kendisi de bir ara sözlük denemişti.
Umarım yolu tekrardan türkiye'ye düşmez diyeceğim stoper. Hangi rakibimize giderse gitsin ligin kaderini değiştirecek potansiyele sahip. Hele de galatasaray'da sol ayaklı marcao'nun yanında deli fark yaratır.
Bu yaştan sonra fark falan yaratamaz 36 olacak heralde. Bjk'deyken beğeniyordum kendisini ama büyük ihtimalle yolu türkiye'ye düşer bikaç haftaya.

Umarım bjk alır cl'de oynatırlar.
Bjk'nin hakikaten 40 yas ortalamali takim kurma istegine sasiriyorum. Insallah alirlar bunuda.

Tanim: eski bjk'li oyuncu.