gayrimenkul satarak tek kalemde borç kapatılmaz çiçeğim futbol emlak ya da inşaat sektörüne benzemez. futbolda ya futbolcu üretip satacaksın ya da ucuza futbolcu alıp o futbolcuyu geliştirip satacaksın. belki çok değerli bir gayrimenkulü satarak borcun önemli bir miktarını azaltırsın o kadar. ayrıca futbolda borçsuz kulüp diye bir şey de olamaz. bugün barcelona, real madrid, manchester united gibi devlerin bile milyonlarca dolarlık borçları var ama onların avantajları şudur ki para birimleri değersiz değil daha doğrusu bağlı oldukları ülkenin cumhurbaşkanları nasla ekonomi yönetmiyor. işi ehline veriyor ve doğru kişilerle doğru ekonomik hamleleri yapıyor. böylelikle para birimleri değerli kalıyor ve borçları kur yüzünden yükselmiyor.

son olarak trabzonlu ibb başkanı imamoğlu'nun mosmor olduğunu zannetmiyorum. neden fenerbahçe'ye tahsis edilen araziye kafa takıp mosmor olsun ki.
Karsiliginda ne verildi merak ettigim arazi. Bilen renktaslar aciklayabilir mi durumu?

Edit: soyle bir sey var: Link

30 yilligina tahsis edildi diyor haberde. Yani isletip kullanma hakki vermisler 30 seneligine galiba. Anlamadigim, buraya antrenman tesisleri falan yaparsak 30 sene sonra elimizden alinacak mi burasi? Kafamda deli sorular(*)
Öncelikle Kimse babasının malını hayrına fenerbahçe'ye devretmemiştir. Halkın malını halka sporcu yetiştirmesi için fenerbahçe'ye 30 yıllığına kiralamıştır. Fenerbahçe, türk sporunun geleceği için bahsi geçen araziye milyonlarca euroluk tesisler inşaa edecektir. Arazinin satışı olamayacağı gibi yapacağımız yatırıma oranla 30 yıllık süre yetersizdir. Burada devlete, halka hizmet edecek olan fenerbahçe'dir. Teşekkür edilmesi gereken fenerbahçe'dir.
Fenerbahçe'nin sözlüğüne kadar geldiniz mi salın bizi artık. Moderatör arkadaşlar lütfen bu kutuplaştırıcı ve siyasi içerikli güzellemeler yapan kişilere gereğini yapın.
Tapulu malimiz olmayan arazi. Guzel amaclar icin kullanilacaktir, baska turlusunu dusunmek bizlere yakismaz.
45 milyon Euro'luk yatırım yapılacak arazi. 7 futbol sahasından birisi 5 bin kişilik tribün de barındıracakmış. 2 tam 2 de yarım saha da eklemek isteniyormuş projeye ancak 50 dönümlük daha arazi gerekiyormuş. 60 altyapı oyuncusunun konaklayabileceği bir tesis olacakmış.

Akademi denilen yapının içerisinde eğitim de yer almalı, sadece temel dersler değil, iletişimden yeme içme saglık vs onlarca eğitimin verileceği bir yapı olmalıdır. Umarım detaylarda bunlar da vardır. Ve yine 60 oyuncu kontenjanı çok az . Anadolu'dan getirilecek genç bir çocuğun burada ailesi olmadan yaşayabilmesi için o tesis önemli.
anamızın ak sütü gibi helal arazidir, maalesef anlaşmalar gereği edindiğimiz gayrimenkullerin üzerine sadece sportif tesisler kurabiliyoruz hazır seçim arifesindeyken izini ticari faaliyete çevirebilseler çok güzel olurdu. en nihayetinde fetöcüler gibi araziyi fahiş fiyattan devlete satıp tekrardan üzerine çökmüyoruz ya.