bize gelmesi mümkün olmayan teknik adam. nasıl bir hayal dünyasında yaşıyor taraftarımız anlamıyorum fakat dortmund çalıştırmış adam fenerbahçe'ye gelmez. bakın arkadaşlar, fenerbahçe artık eski fenerbahçe değil. olaya duygusal bakmamak lazım. fenerbahçe'nin şu an dinamo zagreb kadar ağırlığı yok futbol dünyasında. acı ama gerçek.

hele twitter'da filan pochettino, valverde önerileri görüyorum da kahroluyorum resmen. bu adamların fenerbahçe'ye gelmesinin imkanı yok. bize gelecek en üst segmentteki hoca cocu'dur, roger schmidt'tir, slaven bilic'tir (ki onun da kulübü var şu an da neyse). daha fazlası değil. ha bu demek değil ki schmidt kötü bir td. hatta belki de yukarıda saydığım isimlerden daha iyi teknik adamlık yapar fenerbahçe'de. kimyası bize daha iyi uyar, bilemiyorum. fakat demek istediğim, fenerbahçe'nin yakın vadede favre, pochettino, allegri, valverde, jardim gibi hocaları getirmesinin imkanı yok.
Sosyal medyada bazi hesaplara gore fb'nin getirmeye calistigi hoca. 100k+ bir hesap paylasmis ilk olarak, oradan patlamis gundem olmus.

2 paragraflik bir analiz yazisi yazmistim ama sildim simdi, artilari eksileri vardir elbette ama umarim gelir. Dunyaca bilinen ve bir agirligi olan hocalara muhtaciz su an.
Çok iyi hoca. Taktiksel bilgisi ve pozitif futbol anlayışıyla kendini sevdiriyor ama şu an türkiye'ye geleceğini hiç sanmıyorum.

Artık bu klasmanda hocaları ülkemize getiremeyebiliriz belki abartı paralar verirsek tercih eder. Eğer öyle bir finans gücümüz varsa.
Gelip ilk sezonunda şampiyon yapsın diye beklenecekse gelmemesi gereken kişi. Ya da bu profildeki diğer isimler de. Sistem inşa edecek hocaya, 8 yıldır şampiyon olamayan ve hemen şampiyon yapması için baskı altında olan yöneticileri bir camiada başarılı olması çok güç.

Hocalık yeteneklerini tartışmıyoruz görüyorsunuz m
Öncelikle Büyük hoca başlığındaki şu ölçekleri salayım; #58066

Ben sadece iyi bir teknisyen olduğunu ve hücum odaklı güzel futbol oynadığını biliyorum. Ancak yukarıda paylaştığım entry'deki diğer bahsettiğim özelliklerini bilecek kadar tanımıyorum. Kriz anlarını nasıl yönetir? İyi bir iletişimcimidir ? Lider ruhlu mudur? İşte bunların cevabını bilmiyorum. Bu ölçeklerden de geçerse kesinlikle aradığımız hoca kendisi. Ama iyi bir iletişimci değilse, kriz anlarında saçmaliyorsa hiç bulaşmasınlar.
--- alıntı ---
Lucin Favre'ye gidildi. Menajeri ilk etapta "hayır" dedi ama bu daha ilk yoklama.. Sportif direktör dediğiniz o kurum aslında bu isimleri getirmede ortaya çıkar.
kaynak : orhan uluca bkz
--- alıntı ---

ayrıca favre hakkında detaylı bir analiz yapmış . söylediklerine göre de mevcut fenerbahçe kadrosuna göre çok doğru bir isim . topa sahip olan , orta saha karakterli oyuncuları kullanmayı seven ve set hücumunda başarılı bir isim olduğunu söylüyor .
video