7 Mart 1959 (61 yaş) doğumlu italyan teknik direktör .
roma , inter gibi büyük kulüplerde görev yapan italyan hoca , 2018-2019 sezonundan beri takım çalıştırmıyor .
İnsanlar bu adama niye tü kaka muamelesi çekiyor bilen var mı ? Benim bildiğim bu adam iyi hoca. Kompaktçı, doğru futbolcu falan da değil.

Bilmediğim bir ayıbı var heralde.

T: Fenerbahçe'nin hoca adayı
Ali koç'un getirmeye çapı yetmeyeceği ve ikna edemeyeceği hocalardan biri. Burun kıvıranlar adamı tanımıyor bence spaletti iyi hoca.
Çok başarılı bir TD değil. Ama en azından TD.

Bizim basında geçen isimleri düşününce hiçbirisi birbirinin muadili değil. Favre , bielsa, rebrov, ragnick, Fonseca şimdi spaletti...

Bizim problemimiz ne oynamak istediğimizi bilmemek. Bunu bilecek kişi olan sportif direktörün teknik direktör hayalinin olması. Bakmayın sportif direktör gereksiz diyenlere. Önemli olan kişi aslında o. Oynanması gereken oyuna karar verip, o oyunu oynatacak teknik adamları listelemek, sd'nin başlıca görevlerinden. En iyisinden, en başarılı olanından başlayarak teklif yapmak. Imkanları sunmak, bu kişilerden oynayacağı şey hücumlarını, savunma taktiklerini dinlemek. Oysa bizimkisi oyuncuları ayartıyor. xd

Fakat görüyoruz ki Ali Koç hatalarından ders almadığını tekrar gösteriyor. Bize isim değil bir düzen inşa edecek ya da direkt hedefe götürecek fakat en önemlisi ne oynatacağını bildiğimiz, hangi oyunda başarılı olduğu belli ve o oyunu biz istiyor muyuz ona karar verecek kişileri seçmek. Ali Koç işte bunu beceremiyor.

Yoksa isim olması önemli değil. yerli ya da yabancı da önemli değil.