Aktifliği az olan fenerbahçe sözlük'ün resmi twitter hesabı. Öncelikle twitter kullanıcı ismi: @lacisozluk

Açıkçası twitter, insanları sözlüğe çekmek için ve yazar sayısını artırmak için ideal bir ortam. Şahsen ben buraya twitter'dan kaydolmuştum e-mail sorunu var diye. O zamanlar da pek aktif değildi şimdi de. Arkadaş, günde en azından bir post atamaz mısınız ya? En son gönderi 26 aralık günü paylaşılmış. Biraz aktif olsa keşke.

Gerçi şu an yazar alımları kapalı ama en azından acıldığında aktif olurlar umarım.
sözlüğümüzün sosyal medya hesaplarından birisi.
daha önce girmemiştim. şu an bir girip bakayım dedim. daha efektif kullanılabilir bence. zira en son paylaşımı 26 nisan 2020 tarihinde yapmış sorumlu arkadaş.

bu sözlük fenerbahçe camiasında ses getirebilmesi için twitter'da da yaygınlaşmalı, twiter'da da yaygınlaşmalı ki buradaki yazar sayısında artış yaşansın.
hazır şu sıralar twitter hacklenmişken bu hesaptan da 3-5 paylaşım yapsa hackerlar.. yoksa adminlerin zahmet edeceği yok. (*)

tanım : aşırı aktif twitter hesabı.
efektif kullanılması gereken hesap. her gün paylaşım yapılmamalı tabi ama haftada bir yapılsa güzel olur. ya da en azından 2 haftada bir.

nasıl paylaşımlar peki? eski maçlarımızdan goller olur, eski oyuncularımızın güzel fotoğrafları olur, fotoşop programında editlenmiş güzel fenerbahçe fotoğrafları olur, kareografiler olur... bir sürü şey geldi aklıma ilk başta mesela. ya da bizim sözlükten beğenilen entry'ler de olabilir. başlıklar filan olabilir. paylaşılabilecek çok şey var yani.

başlıktaki ikinci entry çok haklı. laci sözlük fenerbahçe camiası adına büyük önem arz etmekte. dolayısııyla sosyal medyanın da efektif kullanılması gerekir. umarım adminler güzel paylaşımlar yaparlar. tabi yapılacak paylaşımlar da kaliteli olsun.
biraz daha efektif kullanılması gereken hesap. an itibariyle 2322 takipçisi bulunmakta.

admini bazen buradaki beğenilmiş entry'leri paylaşıyor. mesela en son

topyapanonlibero12
'nin entry'si paylaşılmış fakat sadece kullanıcı ismi ve başlık ismi verilmiş. aslında "sözlüğümüz 50000 entry'ye ulaştı! sözlük yazarlarımızından topyapanonlibero12'nin fenerbahçe'nin son 15 yılına dair yazdığı entry: link ((bkz: #50000))" şeklinde bir paylaşım yapılıp sözlüğün daha fazla kullanıcıya ulaşması sağlanabilir. sadece bir fikir.

tabii ki çözülmesi gereken daha önemli meseleler varken buna takmak ne kadar doğru, bilemiyorum. ama yine de bu hesabın kullanım şeklinin sözlüğün ulaşacağı potansiyel kullanıcılar için önemli olduğu kesin.
15 ağustos 2021'den beri girdiği ölüm sessizliğini Jorge Jesus transferi münasebetiyle 2 Haziran'da bozmuş olan hesap.paylaşılan son entry ise 3 temmuz 2021 tarihli. xd