yüzde 90 ihtimalle taraftarın küfretmesine yol açacak hadise. genellikle kornerin ön direğe kullanılmasından sonra orada görevlendirilmiş stoper topu uzaklaştırır ve korner başarısız olur. çok düşük bir ihtimal top arkaya seker ve orada da düşük bir ihtimal gol vuruşu yapılır.

süper lig'de neredeyse bütün teknik direktörlerin ön direğe önlem aldığını ve stoperlerin burada başarılı olduğunu da hesaba katarsak kesinlikle yapılmaması gerekendir. en son 2017-18 sezonunda 1-2 tane böyle gol bulmuştuk, ondan sonra hatırlamıyom pek böyle gol bulduğumuzu.
Bir dönem korner taktiğimizdi bu. Gg ön direğe koşu yapar topla buluşur ve arkaya direğe doğru savurur biz de gol aradık.

Bunu daha sonra bjkde de yaptılar. Doğru kullanılırsa yanlış değil fakat hep aynı şeyi yapmak yanlış. Teknik adamlık da burada başlıyor işte, sineğin yağını çıkartacaksın, kornerleri efektif kullanacak organizasyonu geliştireceksin.

Herkesin bildiği bir liverpool korner organizasyonu vardır mesela galiba barcelona maçıydı şampiyonlar liginde. Oyuncu köşeye gidiyor kullanacak gibi yapacakken başka bir oyuncu bırak ben kullanayım diyor savunmanın konsantrasyonunu dağılmışken ilk oyuncu geri dönüp korneri kullanıyor ve gol. Çocuk kandırmak gibi evet ama bu savunma barcelona savunması unutmayın. Linki de bulup eklicem zaten,

önemli olan nereye kullandığında öte nasıl bir organizasyon olduğu. Yoksa topun başına geçen oyuncunun ellerini havaya kaldırıp orta kesmesi değildir taktik.

Link