kulübümüzün yapmış olduğu açıklama;
https://www.fenerbahce.org/haberler/kulup/2020/1-16/turkiye-futbol-federasyonu-na-soruyoruz
çok net soruların sorulduğu ve neden tek taraflı bir karar alındığı sorulan bir açıklama. Şahsen açıklamanın içindeki kartlar ve trabzonspor'un avantaj elde edeceğinin bu kadar detayına girilmesini yanlış buluyorum. bu detay yüzünden asıl sorduğumuz soru geri planda kalıyor. ama ortada açık bir soru var cevaplanması gereken.

trabzonspor'un yapmış olduğu açıklama;
https://www.trabzonspor.org.tr/tr/aciklama-26-1-2020
fenerbahçe'nin sorduğu sorulardan bir tanesine cevap verilmiş ve bizim böyle bir talebimiz olmadı denmiştir. açıklama baştan aşağıya demogoji yapılarak yapılmış. kötü bir üslup tercih edilmiştir. bu üslup nedeni ya haklı gerçeklerin gün yüzüne çıkmasından dolayı olayı kavgaya çevirip ortalığı karıştırmak. yada genel olarak kendi taraftarına sempatik görünmektir. oysaki bizim bu yönde bir talebimiz olmadı yanlış bilgi edinmiş olduğunuz için bizi suçluyorsunuz konunun muhatabı biz değiliz der geçersiniz.

malatyaspor başkanının yapmış olduğu açıklama;
https://www.youtube.com/watch?v=vFVEpKrMK6Q
özetle tff'den yetkili biri aradı ve trabzonsporlu yabancı futbolcular oynamak istemiyor siz ne diyorsunuz diye bize sordu. biz burada yaşıyoruz ve canımızla uğraşırken onlar korkuyorlar diye mi maçı iptal edeceksiniz o zaman oynayalım diyor. gayet samimi ve ne trabzonspor ile bir derdi var ne fenerbahçe'yle tek yaptığı yapılan konuşmaları aktarması.

şimdi bende soruyorum kim yalan söylüyor ?

A: trabzonspor kulübü başkanı ?
B: malatyaspor kulübü başkanı ?
C: tff den malatyaspor kulübü başkanını arayan yönetici ?
D: bu soruyu sorduğu için fenerbahçe kulübü ?
1) sorunun ilk muhattabı malatyaspor'dur.
2) tff'dir.
3) trabzonspor'dur.

malatyaspor oynamak istediyse maç oynanır. yok trabzonsporun dediği gibi yabancı oyuncular deprem bölgesine gitmek istemediyse tff ne işe yarar? tff bu itirazı haklı bulduysa neden bu güne kadar açıklamayı bekletmiştir? madem durum bu neden tranbzonspor apar topar nwakaeme'nin kartının iptali için başvuru yapar? olaylar olaylar...
(bkz: Fenerbahçe düşmanlığı)

Gerek sosyal medyada gerekse basında fenerbahçe'ye karşı karalama kampanyası başlatıldı. Bütün takımların itiraz etmesi gereken bir duruma bir tek fenerbahçe ses edebiliyor. Özellikle kendine büyük diyen beşiktaş ve Galatasaray camiasının suskunluğu rezilliktir. Hadi ergen taraftarları antifenerlikten gözleri dönmüş olsalar da camiaların hakkını savunması gerekiyor.
eğer trabzonspor'un veya tff'nin elinde hiçbir belge yoksa iptal etme olayı da söz konusu olamaz. trabzonspor'un elinde belge yok. açıklamaları tamamen duygu sömürüleri üzerine. tff daha açıklama yapmadı. adil gevrek ise kendilerinin maçı oynamak istemesine rağmen iptal ettirildiğini söylüyor.

dediğim gibi ellerinde belge yoksa iptal edilemez. adil gevrek'in belgeye ihtiyacı yok. bu maç oynanacak mıydı? oynanacaktı. niye ertelendi? adil gevrek'in isteği üzerine. var mı kanıtın? yok. o zaman seve seve oynatacaksın.