yuvasına geri ve hoşgelmiş olan 1.97 boyundaki basketbolcu.
şutör dışında kalan diğer pozisyonlarda rakip takım oyuncularından uzun olacağız anlaşılan. hem size'lı hem de atletik bir takım için oyun kuracak kenan. hakkını vereceğine inanıyorum ve yeni forvetlerimiz de uçuyor kaçıyor izlediğim kadarıyla. kenanlı alley-ooplara doyacağız bu sezon
Bugün oyuna girdiğinde gösterdiği savunma performansı ile katkı verip, hücumda iki defa öne geçme fırsatını atamadığı serbest atışlar yüzünden ele geçirmemize neden olan oyun kurucu. Adeta bugün doğuş Balbay gibiydi yani.

Bu çocuk yıldız milli takımlarda Avrupa şampiyonalarında Avrupa'nın en önemli guardlarından olacağı konuşulurken ola ola bu oldu.

Ne olursa olsun bir oyun kurucu en kötü gününde dahi olsa 0/4 serbest atış yapmamalı, yapamaz.

Mağlubiyetin sebebi elbette o değil, benim derdim bunca zamandır hiç mi kendisini geliştiremez hucumlarda. O atılımı göstermiş olsa, şutunu oturtmuş olsa bugün a milli takımın da oyun kurucusu olurdu. Yine de CSKA eşleşmesinde en azından savunmada X faktör olarak katkı verebileceğinin sinyalini verdi.

(bkz: 23 nisan 2021 cska moskova fenerbahçe beko maçı)
şut konusunda kendini ne yazık ki geliştirememiş olan oyuncu. savunmasıyla öne çıkan oyuncuların ortak yönü bu şutları zaten kötüdür ama zamanla gelişebilir. haftanın 5 günü çift idman yapıp devamlı şut atan adamın gelişmesini beklersin. mesela daçka'da doğuş, gs'de göksenin. adamlar son iki sezondur iyi şut atıyorlar. kenan ise aksine aynı kaldı ne yazık ki.
Altyapı zamanları için wonderkid yakıştırması saçmalık olan oyuncu. Basketbolumuzda bolca görülen "yaş küçültme" operasyonlarından birinin başrolüdür. A takımdayken hiç esprisi olmayan yaş farkı 16,17,18 yaşlarındayken tarifsiz bir nimettir. Bu yaş kategorilerinde oynarken rakiplerinden en az 2 yaş fazlası vardı. Bunun getirdiği olgunluk ve fizik avantajından dolayı rahatlıkla MVP ödüllerini toplayıp yıldız adayı ilan edildi. Yıllar geçti A takım seviyesinde en ufak bir kalite esintisi sunamadı. Üstüne bir de Trabzon'dan bir kasabın kolunu kırmasıyla kariyeri tümden düşüşe geçti.

Geçtiğimiz yaz takıma katılmasının tek sebebi Obradoviç'in ayrılık süreci ve bütçe meselesinin aşırı uzaması nedeniyle transfere geç kalınmış olmasıdır. Bu yaz yollarımız ayrılacak.