TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta bulunan eşsiz memleketimin kırmızı siyahlı takımı. Kırmızısı Çanakkale'de tertemiz alınlarından vurulup toprağa düşen aslanlarının kanlarından, siyahı ise erlerini, evlatlarını, kardeşlerini vatan için toprağa veren kadınlarının hüznünden gelir.

Not: Bu sezon GMG (Gün Medya Grup) isim sponsorudur ancak girilecek entry sayısı yok denecek kadar az olduğundan her isim sponsoru değişiminde başlıklar bölünmesin diyerek orijinal isim ile açtım başlığı.
2020-2021 sezonunun 25. hastası itibariyle 17. sırada bulunan memleketimin takımı.

pek takip etmesem de hemşehrim olan

Yedi Bela Kanarya
'nın başlığı açtığını görünce takımın son durumuna bir bakayım dedim ancak bayağı gerilemişiz.

özellikle son 2 yıldır üst lige çıkma mücadelesi veriyorken bu sezon düşme potasına yaklaşmak üzücü.

yaşanan sel felaketi nedeniyle bu sezon TFF 2. Lig'den çekilme kararı almış kulüp.

"Kastamonu'nun afet bölgesi ilan edilmesi üzerine kulüp yönetimi olarak TFF'ye tüm haklarımızın saklı kalması kaydıyla 2021-22 sezonuna katılmama başvurusunda bulunmak zorunda kaldık..."
#71595 Başvurusu TFF tarafından kabul edilmiş takımım. 2021-22 sezonunda hakları donduruldu. Sonraki sezon yine TFF 2. Lig'den devam edeceğiz.

Açıkçası takımımın bu yaptığını ahlaksızlık olarak görüyorum. Evet sel büyük bir dram yaşattı ancak takımın bir sene haklarını koruyarak ligden çekilmesine sebep olacak bir durum yok ortada. Takımın kayyuma götürecek kadar ciddi bir borcu vardı. Yıllardır maddi olarak takımı sırtlayan başkan ve ailesi kimse destek çıkmadığı için bırakmayı düşünüyordu. Hatta başkan ve ekibi istifa edip daha sonra geri çektiklerini açıkladılar. Kulübün transfer yasağı da var. Geçen sezon altyapıdan çıkartılan gencecik çocuklarla katılım için gerekli sayıyı tutturup sezonu bitirmiştik. Bu sene düşmemiz işten bile değildi. Umarım bu karar diğer kulüplere de benzer uyanıklıklar yapma konusunda akıl verici olmaz.