ESPN'e konuşan eski stoperimiz.

"Everton'ı seviyorum. Everton olmasaydı Joseph Yobo olmazdı. Ama kariyerimde bir şeyler kazanmam gerektiğini düşündüğüm noktada ayrıldım. Everton'la kupaya en yaklaştığımız an Chelsea'ye kaybettiğimiz FA Cup Finali'ydi. Kupa kazanmak her zaman önemlidir. Kariyerimin sonuna yaklaştığımı ve kariyerim bittiğinde gösterebileceğim bir şeyler olması gerektiğini biliyordum. Fenerbahçe bana bu tatmini sağladı. Onlarla lig ve iki Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşadım. Bu yüzden iki kulübe olan sevgim çok fazla."
Kiralık olarak gelip bu kadar yuksek verim aldığımız 2. Bir oyuncu var mı bilmiyorum. Belki 10 üzerinden en fazla 6'lık bir stoperdi ama hiçbir zaman da 6'nın altına düşmedi, 7lik 8lik performanslara imza attı. Standartı olan topçuları severim, çünkü güven verir.


Tabi burada vasata alıştığımız da gerçek, 6'lık bir stoperi bile arar olduk.
2010- 2011 sezonundaki efsane şampiyonluğumuzda Lugano ile iyi bir ikili olmuştu. Belki uçan kaçan bir stoper değildi ama çöp de değildi . Ayrıca kendisi Mehmet Topuz ' un en sevdiği futbolcudur.
mehmet topuz'un yabo dayısı. görev yaptığı sezonlarda elinden geldiğince katkı veren beyefendi sorunsuz iyi seviyede kesici bir stoperdi ne var ki temaslı oyunda bayağı eksikti, işin komik tarafı kiralandığı ikinci sezonun sonunda sallanmaya başladığı halde gidip bonservisini aldılar hemen akabinde göndermek için uğraştılar, by aziz yıldırım.