John Obi Mikel, Nijeryalı futbolcudur. Şu anda Premier League'de mücadele eden Middlesbrough FC'de forma giymektedir. Genç yaşta Mikel, Chelsea'ye 19 milyon sterlin karşılığında Manchester United'dan transfer oldu. İlk kulübü Lyn Oslo hem ilk transferden hem de ikinci transferden 4 milyonar sterlin kazanmıştı.
1 Şubat 2020 trabzonspor fenerbahçe maçının ardında sosyal medyada ırkçı saldırılara uğramış futbolcu.
Irkçılık gibi insanlık karşıtı tüm eylem ve söylemler kınanmalıdır. bununla beraber yine sosyal medyada, ekşi ile gssözlük'te fenerbahçeli futbolcu ve taraftarların ırkçılıkla suçlanmasını da kınıyorum. Her toplumsal grup içinde ne yazık ki eğitimsiz, bilinçsiz ve yönlendirmeye açık insanlar vardır. Birkaç gereksiz insanın yaptığı beyinsizce yorum fenerbahçeyi bağlamaz. Üstelik bu kulübün efsaneleri olan didi ile alex gibi teknik direktörü ve futbolcusu varken.
canlı yayında göz yaşlarına hakim olamamış futbolcu. gerçekten can sıkan bir durum. ırkçılık maalesef büyük bir hastalık.

ayrıca şu olaydan sonra fenerbahçe taraftarının geneline saldıran her şahıs ırkçılıktan fırsat bulduğu için bu olaya sevinmiştir :) onlar da ırkçıdır benim gözümde.
sezon iptalini niye istediğini anlamadığım topçu. herkes gibi o da işini yapacak. biz nasıl her gün işe gidiyorsak o da sahaya çıkıp işini yapacak bu kadar basit.