Kendilerini aşırı zeki zanneden malum camiaya mensup kitle.
Anladılar ki bu lig bu şekilde devam etmesi zor. O zaman ilk 4 takım play-off oynasın demeye başladılar.
3 temmuz sonrasında ligler geç başladığında, daha lig baslamadan önce alınan play-off kararını yıllardır başkanları dahil bizim şampiyonluğumuzu engellemek için lig başladıktan sonra ortaya çıkarttılar diye alenen yalan söylerken şimdi ligin saglik sebebiyle oynatılmasınin mümkün olmadığı durumda sonradan kadar çıkartmak istiyorlar play-off diye. bir de ilk 4 takımmış.
Neden ilk 4 takım ? Diye sorsak çünkü biz 3. Sıradayız ondan ehü ehü diye piskince cevap alırız.

Matematiksel olarak kimin sampiyonluk şansı varsa hepsi play-off oynamalı. Ama imkansız.
biz maç oynanmasın diyoruz adamlar play-off diyor? 8 haftalık fikstür güvensiz ama 6 haftalık play-off mantıklı. Ahahhaa cidden sığır bunlar.

Mesela Sivasspor'un bütün zor fikstürünü atlatmış. Üstteki takımların hepsiyle (FB hariç ) maçları bitmiş. Neden bir defa daha onlarla oynasın? Alemin akıllısı siz misiniz?
Mesela gs'nin fikstüre bakalım, sırasıyla başakşehir-ts-alanya fikstürü var ikisi deplasman. Sen bu takımlarla maç yapmadan zaten o puana çıktın, emekten bahsediyorsunuz ya sivasspor'un emeği ne olacak zorlu maçlar oynarken, siz yağlı bağlı fikstür ile puan toplarken şimdi play-off oynansınmış. Sen bu maçlar oynanırsa bu play-off fikstürü ile zaten oynayacaksın o yüzden yok öyle yağma.
Öte yandan madem amaç şampiyonsuz sezon olmasın, öyle ya emekler zayi olmasın. O zaman İBB ile ts maç yapar kazanan şampiyon olur!!! İşinize gelir mi? Geeelmeeeezzzzz çünkü kendi çıkarınızı her bokun önüne koyarsınız, gerekirse mezardan kaldırıp getirip oy kullandırın diye malum terör örgütü de böyle uyanıklık yapmaya kalkardı. Play-off'tan bahsederken emek derken, aynı puanda olan TS ve İBB maçlarını oynar kazanan takım sampiyon olur. Play-off oynansın derken zirvenin 3 puan gerisinde olan seni, seninle 6 puan farkı olan bjk'den daha kıymetli yapan nedir? Üstelik bjk'de fikstüründe iç sahadaki FB maçı dışında üstteki takımların hiçbirisi ile maçı kalmamış durumda. Onların fikstür dezavantajı neden lig yarışında 5. Plana gitmelerine sebebiyet versin? Bunun terazisini kim karar verecek? Sen mi? Buna hiç kimse ölür diyemez sizden başka.
O sebeple play-off sistemi imkansız, öncelikle bu hayalden kurtulacaksınız. İkinci olarak TFF başkanı gene saçmalamış ama bu başlığın yeri değil o, kısaca öyle pirinç ayıklar gibi futbolcu ayıramazsın paşam, 3. Olarak da bu ligde tek bir kişinin başına ölüm vakası gelirse başta malum camia olmak üzere kimse yalandan ah vah demesin, sorumlusu sizsiniz.