Spor Yazarı

Doğum: 1 Kasım 1939
Hıncal Uluç, Türk gazeteci, yazar. Subay olan babası Fuat Uluç'un, ll. Dünya Savaşı sırasında Alman tanklarının manevra yaptığı Bulgar sınırında görevli olması nedeniyle, üç yaşına kadar anneanne ve teyzesi tarafından büyütülmüştür. Sonra, babası Çaldıran'a tayin olduğunda aile tekrar birleşmiştir.
galatasaray ne zaman şampiyonluk yarışına girerse o zaman çıkıp " ben artık galatasaraylı değilim.galatasaraylığımı askıya alıyorum" diye açıklama yaparak totem deneyen dinazor.
80 yaşına gelmiş beyin hücreleri ölmüş. ama hala hakkımızda atıp tutan ve futbol hakkında bir şeyler sallayarak bu ülkede para kazanabilen varlık.

Cidden ülkenin özetini gösterin desen; bu adamın bir şeylerden para kazanması olarak gösterilebilirdi. dediği lafları kaale aldığım için söylemiyorum 5 yaşında bir çocuğu daha çok ciddiye alırım.ülkemizde bu kadar işsiz ama nitelikli insan varken ve iş bulamıyorlarken bu kadar bilgisizlik ve görgüsüzlükle bu işi hala yapabilmesi bana inanılmaz dokunuyor bu dinazorun.
türkiye'nin en çok okunan fantastik/bilim kurgu yazarı.

bu adamın söylediği ve yazdığı en ufak bir kelimeye inanmayın. her durumu fenerbahçe'nin kötü oluşuna bağlamak için bir yol arar. en basit örnek olarak seneler önce bir yazısını hatırlarım.
amrabat henüz kayserispor'da oynarken afrika kupası için milli takıma gitmişti. tam o dönem fenerbahçe'nin kayserispor ile maçı vardı. bu arkadaşımız ise amrabat'ı kayserispor'un bilerek oynatmadığını, şike iması yaparak yazmıştı. güya bu haberi ona kuşları vermiş. daha bir yığın saçma sapan yazıları var. ha kahkahalar ile gülmek için okuyabilirsiniz.
"Messi efsanesi, futbol tarihinin en palavra efsanesi. Arjantin'de bir tane başarısı var mı? Barcelona'da takım Messi için oynadı. Bütün takım Messi için oynarsa, arkanda Xavi ile Iniesta olursa, yanında Neymar ile Suarez olursa Messi muhteşem." açıklamasını yapmış dede.