Adı bizimle anılmaya başlayan güney koreli. Çalışkan, disiplinli, dayanıklı, tek santraforun arkasında oynayabilecek kadar teknik becerisi yüksek, tek santrafor olarak sırtı dönük oynama becerisine de sahip, yüzü dönük bitiriciliği ve hızı sınırlı olsa da boş alanlara kaçma, hücumda sorumluluk alma gibi meziyetleriyle kadroda olmasından asla pişman olmayacağımız bir takım oyuncusu. Kendi pozisyonunu kendi yaratabilir mi, bir adam eksiltip oyunun kaderini değiştirebilir mi, tek vuruşla maçın skorunu belirleyebilir mi? Tabii ki zor, ender, nadir olacak şeyler bunlar..zaten bu özellikleri de olsa leipzig'den gideceği tek yer bayern olurdu.. ya da premier lig!
leipzig'in sörloth'u vermedik, isterseniz bir de bunu deneyin diyerek bize vereceğini düşündüğüm oyuncu.

zaten ismi ciddi ciddi anılıyor sanırım. kendisi iyi bir driplingçi. yukarıda da denildiği gibi hedef santraforun arkasında, onun bıraktığı boşluklara sızarak oynasa verimli olabilecek bir oyuncu. zira uzun zamandır çalım atabilen forvet oyuncusu izlemedi fenerbahçe taraftarı. emenike topu vurup koşardı, kuyt zaten yapamazdı, markovic yine süratiyle giderdi, niang yapabiliyordu, zira onda kısa mesafe patlayacılığı da vardı.

fakat hwang daha geniş alanda adam eksilterek geliyor, iyi bir driplingçi ama iyi bir golcü mü ona emin değilim. bizim kadromuzda uzun yıllardır eksik olan oyuncu tipi, faydalı olur mu ? olur. mesela maçına göre santrafor ( mevcut kadroda ) serdar dursun, arkasında hwang-valencia ile 3-4-3 sistemine dönebilirsiniz. ya da pelkas-hwang olabilir.

lakin bizim skor yükümüzü çekecek oyuncu değil. bize bir striker mutlaka gerekiyor.
Eskiden West ham salça olurdu transferlere şimdi de Watford ve Wolverhampton çıktı.

T: bir futbolcu.
Wolverhampton'ın satın alma opsiyonunu kullandığı Güney Koreli hücum oyuncusu.

Ödeme: 16 Milyon €