uzun yıllar Fatih Terim'in ekibinde görev almış şahıs.

beiN SPORTS'un medya hakları direktörlüğü görevine getirildiği öne sürülüyor.
Neden kovulduğunu gsli muhabirlerin açıklamadığı sonrasında da bein'e giden şahıs. Hayat garip, kuşlar uçuyor falan.

#Beinsportiptal
Penaltı pozisyonumuzu tam 50 kez gösteren (ama tek bir açıdan) bein sportsun fanatik gsli fatih terim yalakası medya sorumlusu.

Bizim pozisyonlarımızı 5 saniye gösterip geçiyorlar her zaman ne tesadüf dimi ama. Tesadüf diye bir şey yok, bir değil iki değil. yönetim bu işin peşinde nasıl düşmüyor hala anlamıyorum.
Her olayda ridvan dilmen'in ismini arguman olarak kullanan cahillerin duymazdan geldigi isim.
günlerdir gündemi meşgul eden bein sports medya hakları direktörü. kendisini ilk defa 17 aralık 2019 tuzlaspor galatasaray maçından sonra çıkan olaylarda gördüm. aha bu da hande sümertaş'ın olaydaki yeri: twitter
(hande sümertaş o kalabalığın tam ortasında)

öncelikle fatih terim'in ekibinden kovulduktan/ayrıldıktan sonra ne kendisi, ne gazeteciler, ne de fatih terim; hande sümertaş'ın ayrılık sebebini açıklamamıştı. herkes bu konu hakkında merak içindeyken kaşla göz arasında beinsports medya direktörlüğüne getirildi. bu göreve getirildiği tarih de 7 ağustos 2020, hani şu fenerbahçe taraftarının beinsports'a adeta savaş açtığı günlerden bahsediyorum.

medya direktörünün ne iş yaptığı hakkında hiçbir fikrim yok. google'da da deli gibi araştırma yapmama rağmen bulamadım. kimseye haksız bir ithamda bulunmak istemediğimden dolayı ne iş yaptığını öğrenmek istiyorum fakat maalesef ne google'da ne de beinsports'un resmi sitesinde böyle bir bilgi yok.

bu kavrama en yakın olarak "sosyal medya direktörü" kavramını bulabildim ki sanırım medya direktörleriyle benzer bir işleri var. sosyal medya direktörünün görevleri şunlarmış:

1) Sosyal ağlarda kurumsal hesaplar açmak veya mevcut hesapları güncel koşullara uyarlamak,
2) Sosyal medya stratejilerini oluşturmak,
3) Gerekli durumlarda blog açmak,
4) Dönemsel olarak içerik stratejisi belirlemek ve içerikleri oluşturmak,
5) Sosyal medya trendlerini takip ederek uygulamak,
6) Müşteri ve takipçi kitlesinin analizini yapmak, analizler doğrultusunda yeni planlamalar oluşturmak,
7) Sosyal medya hesaplarına gelen yorumları cevaplamak,
8) Rakipleri takip ederek sektördeki gelişmelere göre içerikler hazırlamak,
9) Hedef kitleye ulaşabilecek içerik stratejileri belirlemek. kaynak

sanıyorum ki medya direktörünün görevleri de buna benziyordur. fakat unutulmamalı ki hande sümertaş sosyal medya direktörü değil, medya direktörü. e haliyle bein sports'un televizyon kanalında benzer görevlere sahip olması muhtemel. eğer kendisi fenerbahçe aleyhine kötü amaçlara sahipse pek tabii görevini kötüye kullanabilir.

normalde bu tür olayları pek umursayan birisi değilimdir fakat hande sümertaş'ın sessiz sedasız, nedensiz bir şekilde fatih terim'in ekibinden ayrılığı; çok manidar bir zamanda bein sports medya direktörlüğüne getirilmesi ve bein sports'un son zamanlarda fenerbahçe karşısında aldığı tavırları düşününce işkillenmemek elde değil. yine de umarım bütün bunlar birer komplo teorisinden ibarettir ve işini düzgünce yapıyordur, her ne kadar böyle düşünmesem de.
Türkiye'deki liyakatsizlik seviyesinin en somut örneklerindendir yayıncı kuruluşta medya direktörlüğü yapmasının nedenini ancak fenerbahçe düşmanlığıyla açıklanabilir
Birilerinin ölümüne savunduğu kişi üstelik tartışmayı cinsiyet eşitsizliğine çekerek hak arama çabaları da manidar.

Biz orada kadın çalıştığı için değil orada onun çalışmasından şikayetçiyiz. Olguları çorba ederek esas meseleden uzaklaştırma çabalarını anlamakla birlikte bu şekilde savunmaya çalışmak tek kelime ile aciziyettir.

ama Nihat özdemir de fenerbahçeli diyerek ikinci bir savunma geliyor ki dillere destan. Durumun taraftarlıkla da alakası yok. Hande sumertas 7 nesil gs'li de olabilir problem onun hangi takımı tuttuğundan öte onun gs'nin geçmiş bir profesyoneli olması ve bulunduğu yeni konum itibariyle yayıncının önemli bir konumunu işgal ediyor oluşu.

Nihat özdemir'e gelirsek fenerbahçe onun döneminde kepaze durumlara düştü avrupa kupasına gidemedik, üstüne üstlük fenerbahçe ceketini çıkarttığını söyleyen durduk yere şike göndermesi yapabilecek opportunist birisi. Biz zaten istifa etmesini istiyoruz. Kesinlikle o koltukta kalmamalı. Fakat hande hanımı oradan gitmesini isteyen yine biziz.

Bu arada hande sumertas'ın becerebilecegi bir şey değil bence yayındaki problemler, sonuçta görev tanımı tam belli olmasa da ya da doğrusu çok geniş ve yuvarlak ifadelerle anlatılsa da kendisini aşan işler olduğunu düşünüyorum. Fakat bu onun orada calisabileceği anlamına gelmiyor. Özellikle de Fatih Terim ile yaşadıkları ayrılık sebebi açıklanmadan. Yayındaki sorun daha büyük bir problem ve bunu özet görüntülerinden de gollerin ve pozisyonların veriliş şekliyle de görebiliyoruz. Bu sorunu çözmesi gereken de yönetim. yoksa yayın odasında oturup bunlarla uğraşacağına inanmıyorum hande hanımın.
İnatla kovulmayan fatih terim'in maşalı piyonu.

Fark ettiniz mi bilmiyorum tüm penaltı pozisyonlarımız hatta oyuncularımızın sırtına çarpan top bile 150 farklı açıdan gösteriliyor maşşalllah her kamera cayır cayır çalışıyor bizim pozisyonlarda.

Diagne'nin attığı eliyle önüne aldığı tartışılan golde kimse anlamadı ama neden çünkü bir kez gösterdiler tek açıdan bitti gitti. Eee noldu o 150 açıdan her şeyi gösteren kameralarınıza anlamadık biz onu.

Bu kadını orada oturtan yönetim yok hükmündedir.