2014'te beta sürümünden çıkmış bir joygame oyunu. 2014-2018 arasında aktif olarak oynanmış, ağustos 2018'de kapanmıştır.

oyuna dair görseller:

görsel

görsel


güzel oyundu. pek severdim ben. çok fazla işsiz vardı oyunda ama arada girip stres atmak, arkadaşlarla birlikte oynamak, 2v2 maç atmak güzel oluyordu.

oyuncular, kartlardan oluşuyordu. yani her oyuncuya ait bir kart vardı. normal (gri), özel (turuncu), ender (kırmızı), uzman (mor) ve süper (rengârenk) kartlar vardı. görsel


süper kart sahibi olmak çok zordu, sadece en iyi oyuncularda oluyordu. pek şaşalıydı. uzman kart da uzun uğraşlar sonucu elde edilebiliyordu. kadrosunda uzman oyuncu olan oyunculardan korkulurdu. ender kartlar ise zor bulunan kartlar değildi. kadrolar genel olarak ender kartlardan oluşuyordu. özel ve normal kartlara ulaşmak ise bayağı kolaydı.

süper kartlara ulaşmanız için bayağı para yatırmanız gerekiyordu. keza uzman kartlar da aynı şekilde; ulaşılması zor kartlardı ve para ile olmasa da çok ciddi zaman harcaması ile ulaşılabiliyordu.

sonra 2016 yılında efsanevi kartlar çıkarıldı. görsel
. bu karta sahip sadece 81 futbolcu vardı. 5-10 tanesi aktif futbolcuyken (messi gibi) diğerleri futbolu bırakmış efsanelerdi. bu kartlar resmen süper güçtü, 11 kişilik kadronuzda bir tane efsanevi oyuncunuz varsa karşıdaki takımda efsanevi oyuncu olmadığı sürece yenmemeniz mucize idi. yani süper karta filan benzemiyordu. kartların gücünü şöyle anlatayım: normal 1x, özel 2x, ender 5x, uzman 8x, süper 10x; efsanevi ise 50x gücündeydi, hatta belki de 100x. dolayısıyla resmen tek başına bir takımdan güçlüydü bu kart.

bu karta ulaşmak için oyuna para yatırmanız gerekiyordu ve para yatırmadan almanız çok zordu. ben şans eseri bir tane alabilmiştim uzun süre sonra. resmen herkesi delik deşik ediyordum oyunda. (*)

bir süre sonra oyun kontrol edilemez bir hâl aldı. çünkü birkaç ay içinde oyuncuların yüzde 30'luk bir kısmı bu karta ulaşmıştı ve ben de bu gruba dâhildim. dolayısıyla yüzde 70'lik kısmı resmen yok ediyorduk. bu efsanevi kartlar günbegün yaygınlastı. bir yıl sonra oyuna 20 tl yatıran herhangi biri 10 tane efsanevi karta ulaşabilirdi. tabii bir süre sonra oyun iyice sıkıcılaştı çünkü para yatırmayan herkes bıraktı oyunu. para yatıranlar da para yatırmamaya başladı çünkü alacak bir şeyleri kalmamıştı. en son oyun kendi ekonomisi döndüremedi ve kapandı.

bu oyunun en büyük hatası efsanevi kartları oyuna eklemekti net olarak. tabii ki para kazanmak mühim, ancak efsanevi kartlar, kullanıcılar arasındaki makası dehşet açmıştı. yukarıda da bahsettiğim gibi, efsanevi bir kartı olan bir oyuncunun efsanevi kartı olmayan oyuncuyu yenmemesi mucizeydi. dolayısıyla uzun ömürlü olamadı.

güzel oyundu vesselam. keşke yeniden gelse, indirir oynarım valla. (*)