cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
Garry Rodrigues
Doğum: 27.11.1990 Uyruk: Yeşil Burun Adaları  Boy: 1,73  Mevki: Sol Kanat

garry rodrigues

 • /
  11
  hızlı bir sağ kanat oyuncusudur. En verimli özelliği sağ kanattan hızını kullanarak çizgiye inip topu içeriye doğru yerden sert çevirmesidir.
  Çalım atarak içeri girebiliyor mu? Evet
  Solda oynayıp kaleye ters ayağıyla etkili şutlar gönderebiliyor mu? Evet
  Ama en verimli özelliği kesinlikle sağdan kanattan çizgiye inmek.
  Eleştirilere yanıt vermiş futbolcu.

  "Sakatlığımdan ötürü kaçıracağım maçların hayal kırıklığını ve üzüntüsünü yeterince yaşadığım bu dönemde; yapılan asılsız yakıştırma ve yorumlar gerçeği yansıtmıyor. Ayrıca üzülüyor ve bu suçlamaları kendime yakıştırmıyorum. Kulübümüzün #OmuzOmuzaŞampiyonluğa dediği bu sezonda en kısa sürede takıma katkı sağlamak için hazır olmak istiyorum."
  Fenerbahçe futbol takımında eleştiri alması gereken belki de son 3 4 oyuncudan birisidir.

  Bir oyuncudan yeteneklerine göre verim almak teknik ekibin görevidir. Geçmiş performanslarına baktığınızda sağ açıkta hızı ile çizgiye inip asist odaklı oynadığında verimli olmuşken, sol kanatta şut odaklı oynadığında saç baş yoldurmuş ve takımdan gönderilmiştir.

  Biz inatla sol kanatta oynattık, oynadığı dönemde takımın hücuma çıkış planı kendisiydi ve bolca pozisyona girmemizi de sağladı. Ancak çok gol kaçırdı, pas atması gereken yerlerde de şut çekmeye çalıştı ve verimli olamadı.

  Tablo bu iken gidip oyuncuyu eleştirmenin mantıklı olmadığını düşünüyorum. Üstelik sakatlık döneminde takım pozisyona bile giremiyorsa demek ki eksikliği gerçekten hissediliyor.

  Vedat yalnız kalıyor, Kruse pasları ile oyunu açabileceği bir koşu göremiyor herkes ayağına pas istiyor, ileride çoğalamıyoruz çünkü tolga, ozan, ekici gibi oyuncular savunma arkası koşularla takımı öne çıkaramıyor.

  Sağ kanatta oynatılması halinde verimli olacak olan hızlı ama bitirici özellikleri düşük oyuncudur. Türkiye ligi için önemli bir silahtır. Verim almak teknik ekibin becerisine kalmıştır.
  Konyaspor maçı hazırlıklarında takımla beraber çalışan kanat oyuncumuz.

  Sakatlıktan çıkıp Trabzonspor maçına kadar form tutması ve sağ kanatta oynaması için yeterli zaman var. Zajc da bu süreçte 10 numara mevkisinde süre almaya başlayacaktır. Eğer ferdi de biraz kıpırdanırsa kupa hedefi çok uzak sayılmaz.
  lacisozluk lacisozluk