cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
Garry Rodrigues
Doğum: 27.11.1990 Uyruk: Yeşil Burun Adaları  Boy: 1,73  Mevki: Sol Kanat

garry rodrigues

 • /
  11
  seneye de bizle olacak futbolcu. yerine kanat bulunamayacaksa elbette ki kalacak. dolayısıyla bu oyuncuyu doğru bir şekilde kullanmak zorundayız.


  bana göre bu oyuncuya yapılması gerekenler;


  1) doğru bir şekilde oynatmak. yani bu adam 17/18 galatasaray'ının şampiyonluğuna direkt olarak etki etti, o zaman sağ kanattan içeri bindirip gol attırıyordu gomis'e yanlış hatırlamıyorsam. sağ kanat mıydı sol kanat mıydı onu da hatırlamıyorum gerçi ama şu bir gerçek; rodri bitirici bir oyuncu değil ve şut çeken ters ayaklı kanat oyuncusu olarak kullanılamaz bence. 25 ocak 2020 fenerbahçe başakşehir maçı 'nda vedat'a gol attırmıştı mesela, o şekilde çok az kullanıldı bu sezon. hatta hiç kullanılmadı desek bile yeridir. dolayısıyla ben rodri'nin asist yapacak bir kanat olarak kullandırılması gerektiğini düşünüyorum.


  2) tek başına herkesi çalımlayamayacağını anlatmak. sürekli çalım deneyip topu kaptırıyor, evet çalım güzel ve ihtiyacımız olan bir şey lakin eğer top kaptırılıp savunmada çok açık verilecekse ne gereği var? denediği çalımların başarı oranı bile değil. aklını başına alması gerekiyor bu konuda. iyi bir bek oyuncusu ile çok iyi uyum sağlayacağını düşünüyorum.


  3) bağrımıza basmak. taraftar olarak onu sahiplenmek zorundayız çünkü çok duygusal bir futbolcu. eğer yeteri kadar ilgi gösterirsek ve seversek performansına diğer oyunculara göre daha olumlu bir katkı yapacaktır.


  ezcümle ben rodri'nin iyi bir iş çıkarabileceğini düşünüyorum doğru bir şekilde oynatılırsa ama daha iyi bir kanat oyuncusu alınabilir. tabi bu mali yoklukta daha iyi bir kanat oyuncusunu nasıl alırız bilmiyorum.


  neyse bekleyip görelim bakalım.
  arap ligine giden topçuları neden transfer etmemeliyiz örneği.


  o kadar kötü olsa gerek ki oradaki lig, kim gitse futbol değil 1 seviye, 4-5 seviye geriye gidiyor. bir başka örnek sow. oraya gidince buradaki seviyeye çıkamıyorlar. bunda takımın da kötü olmasıyla alakası elbette var. fakat oyunculuk kabiliyetleri de geriliyor belli ki.
  Yukarda kesinlikle katıldığım bir önermeye konu olmuş futbolcu. arap ligine giden birisi kendisini fiziksel ve mental olarak salabildiği kadar salar direk, rodrigues'in geçirdiği garip sakatlıkları bu düşüşe bağlıyorum.


  Hatta sow orada görece olarak iyi bir sezon geçirmesine rağmen bize döndüğünde ayakta duramıyordu.rodrigues'i başka mücadeleci bir ligden getirseydik bu kadar kötü oynamayacağını düşünüyorum.
  2020-2021 sezonu sonunda 5 milyon euro'luk zorunlu satın alma opsiyonuna sahip olduğumuz kanat oyuncusu. yani ben öyle hatırlıyorum. yanlışım varsa düzeltin.


  dolayısıyla kendisinden verim almak zorundayız. #19107 bu entry'de bahsetmiştim bazı şeylerden ve umarım yeni gelecek teknik direktöre kendisi hakkında bilgilendirme yapılır.
  Gittikçe yaşlanacak ve tek özelliği olan fiziksel özellikleri de gerileyince neyine 5 milyon euro vereceğiz ya acaba çok merak ediyorum.kim koydurur böyle saçma sapan bir opsiyon.


  Bu parasızlıkta böyle bir karar intahar gibi bir şey olur bizim için.
  lacisozluk lacisozluk